Znáte skutečně účinné látky pro vaše klouby?
Znáte skutečně účinné látky pro vaše klouby?

Znáte skutečně účinné látky pro vaše klouby?

Znáte skutečně účinné látky pro vaše klouby?

V dnešní době je trh nasycen nabídkami výživových doplňků, pomocí kterých víme řešit a ovlivňovat různé zdravotní problémy. Podobně je to i s doplňky na ochranu a regeneraci pohybového aparátu. Je vůbec potřeba tyto doplňky užívat? Pomohou nám ovlivnit zdravotní stav? A co by měl takový výživový doplněk obsahovat?

V dnešní době je trh nasycen nabídkami výživových doplňků, pomocí kterých víme řešit a ovlivňovat různé zdravotní problémy. Podobně je to i s doplňky na ochranu a regeneraci pohybového aparátu. Je vůbec potřeba tyto doplňky užívat? Pomohou nám ovlivnit zdravotní stav? A co by měl takový výživový doplněk obsahovat? Na tyto otázky si odpovíme v následujících řádcích.

Jsou skutečně účinné?

Nejčastější otázka z ostatních - jsou vůbec potřebné výživové doplňky na ochranu a regeneraci pohybového aparátu? Začneme tedy z anatomického hlediska. Kloub je pohyblivé spojení dvou nebo více kostí, které jsou neustále namáhané stereotypním pohybem, sportem, prací či jednostranným zatížením.

Regenerační schopnosti se zhoršují věkem, příliš velkým zatížením hlavně podcenění nebo žádnou regenerací.

Koncové části kostí tvoří chrupavka, která je vyživována pomocí kloubní tekutiny. Je důležité, aby měl kloub dostatek této tekutiny a aby obsahovala látky potřebné k regeneraci chrupavky. Za těchto okolností se chrupavka dokáže zvýšené zátěži přizpůsobit a regenerovat se. Plus musí být splněny i další faktory jako zdravý a bezpečný pohyb, a zejména nepřetěžování se.

Hypermobilita neboli špatné pohybové stereotypy a žádná regenerace způsobí narušení výživy chrupavky, což může vést až k tvorbě artrózy. Pokud je chrupavka poškozena artrózou, nedokáže se dostatečně zregenerovat.

Jaké je řešení?

Tento stav víme pozitivně ovlivnit pomocí doplňků výživy na ochranu a regeneraci pohybového aparátu. Velký a důležitý faktor je prevence hlavně u aktivních ale i rekreačních sportovců a lidí bez výrazných pohybových aktivit.

Většina lidí odpoví na otázku, kdy se setkali s doplňky výživy, bohužel jednohlasně - až když začali pociťovat bolest, omezení pohybu nebo po úrazu.

V takových případech bývá často již pozdě protože byla podceněna prevence a regenerace.

Kloubní výživa pomáhá regenerovat vaziva, šlachy, zlepšuje celkovou pohybovou schopnost. Aby byl zajištěn nejlepší účinek, je třeba aby obsahovala vyvážený poměr účinných látek, čili chondroprotektiv.

Mezi základní a nejdůležitější látky patří hydrolyzát želatiny, důležitý pro syntézu vlastního kolagenu, avšak jednou s podmínek dokonalého vstřebání a využití je obsah vitamínu C. Další účinná látka je glukosamin sulfát, zvyšující odolnost chrupavky. Stimuluje také tvorbu nové chrupavky a posiluje strukturu původní. Pro zlepšení mechanické-elasticity a pružnosti chrupavky slouží chondroitin sulfát - žraločí chrupavka, tím, že do chrupavky naváže vodu.

Správnou kombinací těchto látek si zajistíte tu nejlepší výživu pro své klouby.

Gelo 3 complex je výživový doplněk který obsahuje všechny důležité látky plus vitaminy skupiny B, které zlepšují synergický účinek a vstřebatelnost. Dávkování je důležité a proto třeba dodržovat pravidelnost iv případě prevence, kdy stačí jedna dávka na lačno jednou za den. Pokud již pociťujete bolest nebo jste po úrazu, v rehabilitačním procesu třeba dávkovat doplněk dva krát za den.

Mezi další chondroprotektiva patří MSM metylsulfonylmetan. Je to přírodní minerál pro krásu a pevnost kloubů. Má silný protizánětlivý účinek, podporuje využití vápníku a má důležité uplatnění při tvorbě kolagenu.

Nemůžeme zapomenout ani na kloubní výživu Fit Artro Aktiv, přípravek vhodný na výživu, regeneraci a ochranu tkáně kloubního aparátu, pouzder a svalů. Glukosamin obsažený v této kloubní výživě je nezbytný pro obnovu vazivových tkání organismu, účastní se na stavbě šlach, vazů i chrupavek.

Na závěr nezapomeňte na neskutečně důležitou prevenci, regeneraci a hlavně na zdravý a pravidelný pohyb. Tehdy se vám vaše klouby odvděčí tou správnou pohyblivostí.