Zinek - minerál na klouby, svaly a akné.

Zinek - minerál na klouby, svaly a akné.

Zinek patří mezi mikrolelementy (složky nacházející se v našem organismu jen v nepatrném množství , ale pro správné fungování nepostradatelné). Po železe je druhým nejvíce zastoupeným stopovým prvkem v lidském těle. Vyskytuje se skoro ve všech orgánech, největší koncentraci má v hormonu inzulín (tvoří jádro inzulínové molekuly). Nachází ve vysoké koncentraci i v očních tkáních a významně se podílí na přenosu fotochemických reakcí do nervového systému (znak že vidíme).

Je důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin, při jeho nedostatku nejsou dostatečné tvořeny, což má za následek úbytek kolagenu z cév a kloubů a úbytek i svalové hmoty. Podporuje syntézu a aktivaci buněk lymfatického systému. Je nezbytný pro syntézu proteinů a DNA. Udržuje buňky, urychluje jejich dělení a tím i hojení ran. Zvyšuje tvorbu testosteronu a spermií u mužů. Zvyšuje odolnost vůči infekcím, působí jako prevence proti chřipce. Je důležitý při tvorbě T - lymfocytů (buňky imunitního systému ), růstu a funkčnosti leukocytů (bílé krvinky). Snižuje tvorbu zánětů a ekzémů. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi . Je účinný proti vypadávání vlasů a lámavosti nehtů. Udržuje pH krve a zvyšuje v ní koncentraci vitamínu E (antioxidant). Zabezpečuje normální růst a vývin mozku u dětí. Podporuje syntézu inzulínu v Langenharsových ostrůvcích.

Při jeho užívání není vhodné užívat železo v tutéž dobu, neboť jejich účinky se ruší. Je vhodné si dát mezi užíváním několikahodinovou pauzu.

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info