Zachování dobré imunity v období koronaviru

Zachování dobré imunity v období koronaviru

Ocitáme se v období, kdy dobrý imunitní systém je více než důležitý. Během studování různých článků a publikací jsme narazili na zajímavou studii, která rozebírá, jaké vitamíny a doplňky výživy mají příznivý vliv na imunitu. Obzvláště v období, kdy na nás číhá koronavirus z každé strany.

V rámci péče o imunitu je samozřejmostí pestrá strava, pití dostatečného množství tekutin a také byste si měli dopřát denně 7-8 hodin spánku v tmavé místnosti. Pestrá strava by se měla skládat především z ovoce a zeleniny, také můžete přidat různá semínka, ořechy či luštěniny.

Pojďme se společně podívat čím ještě víme naši imunitu výrazně podpořit. Při prevenci je však důležité suplementovat níže uvedené látky ve formě výživových doplňků. Při léčbě je jejich užívání velmi prospěšné až nezbytné.

Vitamín C

Vitamín C je jeden ze základních vitamínů, který je třeba doplňovat neustále. Jde o vitamin, který se v těle neukládá a také se ho nedá předávkovat. Při užívání vitamínu C je důležité dbát i na dostatečný pitný režim. Podle Zhiyong (2020) se při nákaze doporučuje brát denně až do 5 gramů. Bylo prokázáno, že denní dávka 3 x 1 g vitaminu C zmírnila symptomy onemocnění.

Výborná forma  vitamínu C je v prášku, který si můžete přimíchat do jakéhokoliv nápoje.

Selen

Selen patří mezi esenciální živiny, což znamená, že si ho naše tělo neumí samo vytvořit a proto je nutné ho přijímat ve stravě nebo suplementech. Je nezbytný pro fungující imunitu proti virům obecně (Hoffman, 2008).

Selen najdete v para ořeších, slunečnicových semínkách, tuňákovi, krocanovi, v kuřecích prsou a ve vajíčkách. Samozřejmě, že tak jako jiné minerální, i selen najdete ve formě výživového doplňku. Dokonce často bývá často jednou ze složek v rámci výživového doplňku.

V našich produktech najdete selen například v  SkinboostriPremium LactoferrinThermoFitHypoFit.

Zinek

Zinek patří mezi minerál, který je po železe druhým nejvíce zastoupeným stopovým prvkem v lidském těle. Zvyšuje odolnost vůči infekcím a působí jako prevence proti chřipce. Je důležitý při tvorbě T-lymfocytů (buňky imunitního systému), růstu a funkčnosti leukocytů (bílé krvinky).

Zinek najdete například v našem oblíbeném proteinu  Wellness Daily Protein a v Premium Lactoferrin.

Vitamin A, E, B

V případě vitaminem A a E stačí pestrá strava v podobě barevné zeleniny a ovoce, různé za studena lisované oleje, semínka a ořechy. Vitamín E najdete například v AcidoFit, Belly Fyto Detox či Premium L-Carnosine.

Vitamíny skupiny B přijímáme ze stravy, ale vitamin B12 by měl suplementovat každý. Jde o vitamin, který je velmi vzácný a nachází se především v živočišné stravě. Deficitem trpí častěji vegani. Projevuje se anémií, únavou či omezením růstu.

Vitamín B12, ale i ostatní vitaminy skupiny B v:  Gelo-3 ComplexZen WheyVegan ProteinK4 Power BCAA a mnoho dalších našich porduktov.

Vitamin D2 a D3

Momentálně tento vitamín ze Slunce nestačí, je třeba ho suplementovat i ve vyšších dávkách. V těle se tento vitamin ukládá a pokud jsme ho dosud nebrali, je možné, že ho máme nedostatek. V zimních a jarních měsících na Zemi neproniká UVB záření, které vytvoření vitamínu D v našem těle dokončuje (Parekh, 2018).

Vitamín D najdete například v našem Vegan Protein.

Zdroje:

Hoffman, 2008: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3723386/

Parekh, 2018: https://www.youtube.com/watch?v=2pyp9VwFR4s

ZhiYong, 2020: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04264533


GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info