Vánoční svátky - pohroma pro hubnutí

Vánoční svátky - pohroma pro hubnutí

Postavili jste se v novém roce na váhu a ručička se drasticky pohnula směrem vzhůru? Dali jste si předsevzetí, že se zbavíte nadbytečných vánočních kil?

Každý z nás si proto určitě řekl - a už dost, stačilo, je čas shazovat vánoční kila!

Pod slovem dieta si mnozí mylně představujeme hladovění. Avšak tím, že jíst přestaneme, nic nevyřešíme. O pár dní to i tak vzdáme a sníme všechno, co se nám dostane pod ruku. Hubnutí si kromě pevné vůle vyžaduje i vytrvalost a správné stravování. Všechno je to o energii. Představme si sami sebe jako balón s energií. Když z ní budeme ubírat - balón se zmenšuje. Naopak když budeme přidávat - balón roste. Naše tělo však potřebuje energii získanou z potravy aby mohlo normálně fungovat. Problém je však v tom, že když jí má nadbytek, ukládá si ji ve formě tuku. Při jejím nedostatku ví tuk zase odbourat a přeměnit jej zpět na energii.

Proto je třeba se řídit základními pravidly:

1. Vyberte si správnou dietu

Je třeba mít přehled o tom, kolik energie za den spálíte a kolik přijmete ve formě jídla. Tajemství hubnutí spočívá v tom, že je třeba přijmout méně energie než spotřebujete. Tento nedostatek si tělo začne kompenzovat odbouráváním tuku. To však neznamená, že přestanete jíst úplně. Každé hladovění je pro organismus velký stres. Navíc po ukončení diety si organismus znovu vytvoří tukové zásoby - připraví se na podobný nedostatek stravy. Při dietě třeba mít na paměti to, že člověk nezhubne ze dne na den. Nejlepší dieta je dlouhodobá. Třeba kompletně změnit stravovací návyky, případně životní styl.

2. Stanovte si reálné cíle

Zbavit se přebytečných kil není cíl, který lze splnit během několika dní. Nejčastější chybou při hubnutí je, že to od začátku přeháníme, přestáváme jíst a stanovujeme si nereálné cíle. Proto pokud chcete kila nejen ztratit, ale i vysněnou váhu udržet, musíte mít trpělivost. Nejzdravější je, pokud shodíte v průběhu týdne přibližně půl kilogramu. Měli byste změnit kvantitu, ale i kvalitu jídla. Pokud večer u filmu sníte místo oříšků dva kousky ovoce nebo zeleniny, jste na dobré cestě.

3. Rychlost se nevyplácí

Hubněte pomalu, protože jinak nezískáte správné stravovací návyky a zanedlouho budete tam, kde jste začali. Známý jojo-efekt (klesání a zvyšování hmotnosti) organismu škodí. Buďte tedy trpěliví a nesnažte se za týden zbavit toho, co jste si jedením na tělo nalepili za měsíce či roky špatného stravování. Hubnutí je dlouhodobá záležitost.

Jak efektivně hubnout?

  • nezapomínejte na pravidelný a dostatečný pitný režim. Nejlepší je pitná voda nebo minerálka a zapomeňte na slazené a energetické nápoje pravidelně se hýbejte. 
  • vyběhněte po schodech namísto výtahu, do práce jděte pokud se dá pěšky a pod. Při dietě se ztrácí nejen tuková, ale i svalová hmota, proto byste měli při hubnutí i cvičit. Fyzická aktivita výrazně pomáhá úbytku hmotnosti jezte zdravě.
  • základem správného a zdravého hubnutí by měla být pestrá a vyvážená strava rozdělena do 5 - 6 menších porcí. Chybou je jíst jen jednou denně a myslet si, že tak se netloustne. Nejezte ve večerních hodinách 
  • vyberte si ten správný spalovač tuků, který podpoří vaše úsilí  ThermoFit  je tou správnou volbou !!!

Obsahuje Tetrakombinace silných přírodních stimulantů, které se podílejí na redukci tukových buněk, tuku uloženéh v hlubokých vrstvách a problematických partiích. Tento přírodní spalovač tuků podporuje termogenezi (proces spalování kalorií) a současně snižuje apetit na jídlo. Komplex látek v něm obsažených navíc potlačují příznaky únavy.


Termogenní spalovač tuků KOMPAVA ThermoFit

Chci koupit teď!

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info