Trio sninských šermiarov v Británii

Trio sninských šermiarov v Británii

Na úplný závěr šermířské sezony - 28. června 2014 - se dva senioři Klubu šermu Snina Dalibor Kazík, Tomáš Kazík a Jan Gerboczúčastnili mezinárodního turnaje v kategorii seniorů "Bill Hoskyns Open", který se konal v Kidderminster ve Velké Británii s účastí 98 šermířů ze 6 států.


Zvláštností tohoto turnaje bylo, že se šermovali na úvod ve dvou základních kolech a po součtu postupovalo jen 64 závodníků do vyřazovací eliminace s opravami.


Jan Gerboc se s 3 vítězstvími a 7 prohrami neprobojoval do eliminace a celkově skončil na 87.mieste. Tomáš Kazík si v základních kolech vybojoval 5 vítězství a 5 proher, co ho posunulo do eliminace jako 51. Zde však podlehl Jonstonovi z GBR 11:15 av opravě i Keppiemu z GBR 11:15 a celkově skončil na 59.mieste.


Podobně s 5 výhrami do eliminace na 53.mieste postoupil i Dalibor Kazík. Ten první zápas z Frewin z GBR prohrál 6:15, pak v opravě porazil Millera z IRL 15:11, ale v boji o postup mezi 32 nejlepších podlehl Avis z GBR těsně 12:15 a celkově skončil na 43. místě. Vítězem se stal Bombrini z Itálie.

Vyjádření trenéra Dalibora Kazík: na tomto turnaji jsme se zúčastnili již podruhé. Gerbocovi se nedařilo, po nedávných zdravotních problémech nebyl ještě zcela v pořádku. Tomáš nedokázal obhájit loňské 10. místo, zato zašermoval docela slušný standard, i když neměl možnost pravidelných tréninků kvůli zaměstnání. Mně se ale podařilo své loňské 77. místo vylepšit na 43. místo, s čím jsem byl velmi spokojen. Týden předtím jsem se zúčastnil válečného veterána turnaje v polských Niepołomice, odkud jsem si přinesl 5. místo a zde jsem nastoupil proti mnohem mladším soupeřům (juniorům a seniorům s pravidelným tréninkem a hlavně o 30-40 let mladšími). A moje operované koleno vydrželo i tuto zatěžkávací zkoušku, takže můžu začít s přípravou na Mistrovství světa veteránů v říjnu v maďarském Debrecínu. V případě nominace by to byly pro mě již třetí mistrovství světa.

Dalibor Kazík

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info