Trio sninských šermiarov v Británii

Trio sninských šermiarov v Británii

Na úplný závěr šermířské sezony - 28. června 2014 - se dva senioři Klubu šermu Snina Dalibor Kazík, Tomáš Kazík a Jan Gerboczúčastnili mezinárodního turnaje v kategorii seniorů "Bill Hoskyns Open", který se konal v Kidderminster ve Velké Británii s účastí 98 šermířů ze 6 států.


Zvláštností tohoto turnaje bylo, že se šermovali na úvod ve dvou základních kolech a po součtu postupovalo jen 64 závodníků do vyřazovací eliminace s opravami.


Jan Gerboc se s 3 vítězstvími a 7 prohrami neprobojoval do eliminace a celkově skončil na 87.mieste. Tomáš Kazík si v základních kolech vybojoval 5 vítězství a 5 proher, co ho posunulo do eliminace jako 51. Zde však podlehl Jonstonovi z GBR 11:15 av opravě i Keppiemu z GBR 11:15 a celkově skončil na 59.mieste.


Podobně s 5 výhrami do eliminace na 53.mieste postoupil i Dalibor Kazík. Ten první zápas z Frewin z GBR prohrál 6:15, pak v opravě porazil Millera z IRL 15:11, ale v boji o postup mezi 32 nejlepších podlehl Avis z GBR těsně 12:15 a celkově skončil na 43. místě. Vítězem se stal Bombrini z Itálie.

Vyjádření trenéra Dalibora Kazík: na tomto turnaji jsme se zúčastnili již podruhé. Gerbocovi se nedařilo, po nedávných zdravotních problémech nebyl ještě zcela v pořádku. Tomáš nedokázal obhájit loňské 10. místo, zato zašermoval docela slušný standard, i když neměl možnost pravidelných tréninků kvůli zaměstnání. Mně se ale podařilo své loňské 77. místo vylepšit na 43. místo, s čím jsem byl velmi spokojen. Týden předtím jsem se zúčastnil válečného veterána turnaje v polských Niepołomice, odkud jsem si přinesl 5. místo a zde jsem nastoupil proti mnohem mladším soupeřům (juniorům a seniorům s pravidelným tréninkem a hlavně o 30-40 let mladšími). A moje operované koleno vydrželo i tuto zatěžkávací zkoušku, takže můžu začít s přípravou na Mistrovství světa veteránů v říjnu v maďarském Debrecínu. V případě nominace by to byly pro mě již třetí mistrovství světa.

Dalibor Kazík

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info