Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Unikátní FytoEnzyme Complex obsahuje 5 enzymů pro okamžitý účinek při problémech s trávením a nadýmáním: papain a bromelain štěpí bílkoviny, lipáza štěpí tuky, celuláza štěpí rostlinná vlákna a laktáza laktózu. Usnadňuje trávení při laktózové a histaminové intoleranci.

FytoEnzyme Complex
Cena:
436 Kč

Základní popis produktu

FytoEnzyme Complex obsahuje komplex rostlinných trávicích enzymů, extraktů, olejů a bakterie mléčného kvašení Lactobacillus sporogenes. Komplex těchto látek podporuje trávení přijaté potravy, lepší využití živin a rychlejší přechod potravy přes trávicí trakt. 

Co jsou to enzymy?

Enzýmy jsou proteinové katalyzátory, které se tvoří v buňkách živých tvorů. Účastní se činností důležitých k udržení života, jako je syntéza, rozklad, přeprava, vylučování, detoxikace a tvorba zásob energie. V buňkách našeho těla vzniká více než 5000 druhů životně důležitých enzymů. Enzymy produkujeme také pomocí enzymů v potravinách, které denně konzumujeme. Důvodem existence tolika typů enzymů je jejich jedno-účelovost, skutečnost, že každý má speciální vlastnosti a jedinečnou funkci. 

Enzýmy ve funkci trávení zajišťují rozklad potravy a to bílkovin, cukrů a tuků na základní složky, které se vstřebávají do krve a jsou použity v procesu tvorby energie, stavby buněčných struktur a metabolických dějů. Redukují nadýmání, nadměrnou tvorbu kyseliny v žaludku a rychlejší a efektivnější průchod potravy přes trávicí trakt. Tím, že přijímáme enzymy ve formě výživového doplňku, šetříme náš pankreas a sliznici v tvorbě vlastních enzymů. 

Kombinace enzymů obsažena ve FytoEnzyme Complex podporuje štěpení bílkovin, sacharidů a tuků, čímž zajišťuje efektivnější absorpci živin z přijaté potravy a zlepšuje vstřebávání mikroživin (vitamíny a minerální látky). Bylinné extrakty a oleje normalizují vylučování enzymů a sekreci vlastních trávicích šťáv, laktobacily podporují růst a tvorbu dobrých bakterií, které zajišťují rovnováhu v trávicím traktu. Rostlinné složení enzymů je aktivní při různých hladinách pH na rozdíl od živočišných. Každý enzym působí na určitý specifický druh potravy a proto se nemohou navzájem zastupovat. Ničí se zvýšenou teplotou a degradují se nevhodným pH prostředím. 

FYTOENZYME COMPLEX obsahuje: 

 • Papaín – jde o enzym izolovaný z rostliny papája, štěpí bílkoviny a užívá se při chronické průjmu a celiakii. Pomáhá při onemocněních gastrointestinálního traktu, zánětlivých procesech a má uklidňující účinky na žaludek.
 • Bromelaín – je enzym získávaný z ananasu, štěpí bílkoviny, čímž pomáhá při trávicích problémech, jako je pálení žáhy, plynatost, zácpa, průjem či zvracení.
 • Lipáza – je lipolytický enzym, který štěpí lipidy (tuky) na glycerol a volné mastné kyseliny, které dále pronikají střevní stěnou do krve a jater, kde se odbourávají. Lipázy spolu s amylázou a proteázami doplňují působení trávicích enzymů.
 • Celuláza – enzym, který štěpí rostlinná vlákna na glukózu (jednoduchý cukr) při pH 3-7.
 • Laktáza – enzym, který je potřebný pro trávení laktózy. Štěpí laktózu (dvojcukor) na jednoduchý cukr galaktózu a glukózu při pH 4-8.
 • Pepermintový a spearmintový olej – přispívají k normální funkci střevního traktu, působí proti nadýmání po jídle a nadměrné plynatosti. Odstraňuje špatný zápach z úst způsobený porouchaným žaludkem.
 • Feniklový olej – podporuje pohyb jídla v žaludku a střevech, zmírňuje křeče v žaludku a střevech, odstraňuje nadměrnou plynatost.
 • Zázvorový extrakt – podporuje ztrátu chuti k jídlu, potlačuje nevolnost a zvracení, podporuje tvorbu slin, trávicích šťáv a žluči.

Produkt je vhodný

 • Pro sportovce (bodybuilderů) s nadměrným příjmem bílkovin
 • Po každém těžším jídle a pro osoby s problémovým trávením (nadýmání, pálení žáhy)
 • Při bezlepkové dietě na podporu vstřebávání živin
 • Pro osoby se sníženou schopností trávit laktózu
 • Pro starší osoby (produkce trávicích enzymů se věkem snižuje)
 • Na žaludeční problémy a špatné, pomalé trávení
 • Při histaminu intoleranci
 • Na podporu trávení a lepší využitelnost

Doporučené dávkování

 • Dospělí 1 - 2 kapsle denně s jídlem
 • Děti od 14 let 1 kapsli denně s jídlem

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

Jedna dávka: 1-2 kapsle

Enzymy (papain, digezym (komplex rostlinných enzymů), alfa galaktosidáza, pankreatin, bromelain, celuláza, lipáza, laktáza), zázvorový prášek, peprmintový, spearmintový, aiowanový a fenyklový olej, Laktobacillus sporogenes, kapsle vyrobena z hydroxypropylmetylcelulóza (vegetable), sulfát vápenatý , stearan hořečnatý, silice, betain hydrochlorid, kyselina glutamová hydrochlorid.

UPOZORNĚNÍ

Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do 14 let. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV / 6727/2006 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva, ani geneticky modifikované suroviny.

FytoEnzyme Complex

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  20 x
 • 4 hvězdičky
  3 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  1 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Komplex rostlinných a trávicích enzymů papain, digezym (komplex rostlinných enzymů), alfa galaktosidáza, pankreatin, bromelain, celuláza, lipáza, laktáza.

Jde o bakterie mléčného kvašení podobná laktobacilom a jiným probiotickým bakteriím, zlepšuje trávení a má preventivní vliv na vznik onemocnění.

Fytoenzyme účinkuje ihned při užití. S jídlem se využije energie enzymů na trávení, pokud nám chybí některý enzym a způsobuje nám to zažívací potíže můžeme Fytoenzyme užívat dlouhodobě. V případě prevence nebo enzymoterapie doporučujeme užívat FytoEnzyme maximálně dva měsíce.

Ano, FytoEnzyme pomáhá zmírňovat negativní účinek intolerancí.

Pokud se enzymy užívají před jídlem nebo s jídlem, energie enzymu se využije na trávení potravy, pokud se enzymy užívají nalačno, pomáhají organismu zbavit se odpadních látek, zánětů či hlenů.