Sportem ke štíhlé linii

Sportem ke štíhlé linii

Veselá mysl udělá hodně. Hledejte v životě pozitivní stránky. Někdy je to těžké, ale dá se to! Pokud myslíme pozitivně dobro si přitáhnete. Negativní události se snažte brát s nadhledem a s humorem. Říká se, co vás nezabije, to vás posílí, nebo když nejde o život, tak nejde o nic.

Více než třetina Čechů a téměř polovina Slováků s nejnižším vzděláním si nehlídá svoji hmotnost. Naopak drtivá většina vysokoškolsky vzdělaných lidí činí opatření jak si svou váhu udržet.


U obou národů patří sport a pohyb k nejčastějším způsobům k udržování váhy. Slováci a Češi také potvrdili, že kvůli ztrátě několika kilogramů kromě cvičení drží i různé diety.

K nejčastějším stravovacím prohřeškům patří velké množství cukrů a tuků ve stravě. Základem je vyhnout se polotovarům, slazeným nápojům, cukrovinkám, přidat do jídelníčku více zeleniny, která obsahuje vlákninu.


Co jíst před a po cvičení?

Nejméně dvě hodiny před tréninkem je třeba se vyhýbat těžkým jídlům. Vhodná je tekutá, lehce stravitelná strava, například džus, koktejl nebo ovesné vločky. Po tréninku je nejvhodnější proteinová tyčinkaprotein pro ženy (vhodný i na hubnutí), zelenina nebo lehké jídlo.

Po cvičení máme narušený imunitní systém. Pokud tělo nedostane živiny, které potřebuje, postahuje si je i ze svalů, které pak nemohou dobře regenerovat. Tyčinka aneb protein pro ženy  dodá tělu potřebné látky, zabrání tak metabolizaci svalů a regenerace se může začít hned po tréninku.


Hladovění může vést k neuváženému pojídání koláčků, čokoládových tyčinek nebo slaných drobností těsně před nebo po obědě či večeři. Dodržujte harmonogram konzumace tří hlavních jídel a dvou menších každý den. I žaludek potřebuje disciplínu a pravidelná strava mu pomůže.
Když během dne dostanete neutuchající chuť na malou dobrotu i přes pravidelnou stravu, sáhněte po něčem zdravém.

K nejčastějším stravovacím prohřeškům patří velké množství cukrů a tuků ve stravě. Základem je vyhnout se polotovarům, slazeným nápojům, cukrovinkám, přidat do jídelníčku více zeleniny, která obsahuje vlákninu.

Chci koupit teď!

 

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info