Speciálni proteiny

Je pro vás prioritou shodit pár kilo, nabrat svalovou hmotu, doplnit energii po náročném tréningu, či zahnat hlad do dalšího chodu? Možná se prostě chcete dostat do formy. Proteiny v tom mohou sehrát důležitou roli.

Určitě jste už slyšeli o spolehlivých účincích syrovátky, které jsou doloženy řadou vědeckých výzkumů. Ale existují i zajímavé alternativy, ať už živočišného nebo rostlinného původu , ze kterých mohou vaše svaly také profitovat. Abyste si mohli sestavit režim podle svých potřeb, je důležité znát rozdíly mezi nimi.

Hovězí protein

Je velmi efektivní a má rychlý nástup – přesně to, co potřebujete před začátkem tréningu. Podobně jako syrovátkový protein podporuje nárůst a regeneraci svalstva. Navíc představuje jeho účinnou náhradu v případě, že vám nesedí laktóza .

Moderní výživa pro sportovce už není zaměřena pouze na živočišné zdroje. Stále více aktivních lidí se zajímá o  veganské proteiny, ať už jsou za tím etické důvody nebo alergie. Vegani mohou mít problém se sestavením vyváženého jídelníčku a rostlinné proteiny představují účinnou náhradu za jídla z masa či vajec. Kvalitními zdroji těchto proteinů jsou hrášek a konopí, jejich účinky jsou porovnatelné se syrovátkou a kazeinem a neobsahují téměř žádný tuk.

Konopný protein

Konopí má vysoký obsah proteinů, jsou lépe stravitelné a vstřebatelné než jiné rostlinné proteiny. Výhodou je obrovské množství aminokyselin včetně všech devíti esenciálních, které tělo nedokáže samo vyprodukovat. Tím sa téměř vyrovná syrovátkovému proteinu. Má také hodně vlákniny, minerálů a dobře se rozpuští, takže je ideální jako přísada do ranního smoothie.

Hráškový protein

Je dobrým zdrojem argininu - aminokyseliny, kterou tělo potřebuje k růstu svalů. Dokáže také eliminovat pocit hladu, a viditelně přispět k redukci hmotnosti. Jestli trpíte alergií na vejce, může vám je při pečení a vaření skvěle nahradit. Velmi populární je jako alternativa k mléčným nebo sojovým proteinům, pokud jsou pro vás těžko stravitelné. Obsahem proteinů a vstřebatelností je porovnatelný s konopným proteinem.

Rýžový protein

Základním spektrem aminokyselin se velmi podobné mateřskému mléku, obsahuje velké množství prospěšného glutaminu. V spojení s konopným a hrachovým proteinem tvoří komplexní zdroj všech aminokyselin.

Proteiny šité na míru

Pokud chcete vyzkoušet všechny benefity syrovátky, ale nerozumíte si s laktózou, máme pro vás řešení. V naší nabídce najdete nejmodernější syrovátkový izolát ve své nejčistší formě bez obsahu laktózy a dalších cukrů.

Každý z nás má jiné potřeby, mužské a ženské tělo se při formování svalové hmoty chová odlišně. Proteinový přípravek vyvinutý speciálně pro ženy obsahuje kromě vysoko kvalitních proteinů i komplex vitamínů a minerálů, ale téměř žádné kalorie. Konečně můžete dát svému tělu vše bez zbytečných kompromisů!

Zobraziť viac
Vynulovat filtr
Zobrazených 1-8 z celkově 8 záznamů.
GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info