Rýžový protein

Rýžový protein

Rýžový protein je novinkou na trhu s výživovými doplňky, pochází ze 100% rostlinných zdrojů. Vyrábí se filtrováním proteinu a vlákniny z enzymaticky "předtrávených" celozrnné hnědé rýže. Při procesu výroby se nepoužívají chemikálie, ani kyselá hydrolýza. V rýžovém proteinu najdeme v přirozené formě aminokyseliny, vitaminy skupiny B, vitamin E, vlákninu a sacharidy. Neobsahuje žádný tuk, cholesterol a cukr. Jako doplněk výživy je skvělou alternativou namísto syrovátkových proteinů pro kulturisty, vegetariány a lidi, kteří trpí trávícími obtížemi. Používají ho zejména sportovci, ženy, ale i vegani a vegetariáni.

 Rýžový protein má vynikající aminokyselinový profil. Aminokyseliny jsou základní stavební prvky ve svalech, tkáních a orgánech, které přispívají ke správné funkci hormonů a imunitního systému. Stejně jako obilí, má rýžový protein vysoký obsah cysteinu a methioninu. Je tedy výborným zdrojem bílkovin pro budování svalů.

 Regenerace svalů po pravidelném cvičení je nezbytná. Při tréninku totiž dochází k poškození svalových vláken a právě jejich regenerace je důležitá pro rozvoj svalové hmoty. Bylo prokázáno, že rýžový protein přispívá k růstu svalů stejně jako syrovátkové proteiny. I když se rýžový protein vstřebává pomaleji, prvořadý je obsah leucinu (aminokyselina, která je nejdůležitější při budování svalové hmoty) který se vstřebává rychleji než ze syrovátkového proteinu.

 Pokud naopak chcete zhubnout, bílkoviny mají i termogenní účinek, hodně energie se využije na jejich zpracování. Skvělé je také využít tento protein jako nápoj namísto sladkostí.

 Přijímat bílkoviny je důležité i z jiného hlediska. Sacharidy, a hlavně jednoduché sacharidy zvyšují hladinu cukru v krvi, což způsobuje v organismu nadměrnou produkci inzulínu, který má za úkol aby uložil cukr do buněk a aby se použil jako energie. V kombinaci s proteinem se hladina cukru v krvi zvýší méně, takže je více stabilnější.

 Pokud máte alergii a nemůžete jíst produkty s obsahem vajec, mléka nebo sóji je tento protein ideálním řešením. Navíc je bezlepkový a neobsahuje mléko.

Štítky

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info