Proteolytické enzýmy

Proteolytické enzýmy

Enzymy, které štěpí látky bílkovinného složení.


V medicíně mají již dlouhá léta významné zastoupení.
Pomáhají posilovat přirozené mechanismy imunitního systému, kterými tělo samo bojuje s infekcemi a brání se opakovaným zánětům. Pokud je imunita oslabena, nedokáže sama silný zánět zvládnout a potřebuje pomoc enzymů zvenčí.
Enzymy působí komplexně, podporují přirozený způsob obrany organismu místo toho, aby jen řešily důsledky oslabené imunity.

Mají mnoho využití při různých zánětlivých onemocněních, úrazech a pooperačních stavech, poruchách imunity, cévních a lymfatických onemocněních.

  • Rozpouštějí fibrin, bílkovinu která tvoří krevní sraženiny, čímž zprůchodní lymfatické cévy, zároveň zabraňují tvorbě krevních výronů a urychlují jejich vstřebávání.
  • Vytvářejí podmínky pro odsun produktů zánětu (tím tlumí zánětlivé projevy) a zásobování kyslíkem a živinami.
  • Zajišťují urychlené odebrání produktů rozpadu a toxických produktů metabolismu.
  • Významné využití mají také ve sportovním světě, kde při úrazech a poraněních urychlují proces hojení, nastává rychlejší ústup otoků a podlitin, zlepšuje se prokrvení svalstva.

Jakým způsobem enzymy působí?

Každý organismus obsahuje množství rozmanitých látek, které nazýváme substráty. Tyto substráty se v celém organismu podílejí na všech životních procesů. Pokud se substrát dostane do blízkosti enzymu, aktivní centrum tohoto enzymu ho k sobě přitáhne.
K následné reakci může dojít, pokud substrát do něj přesně zapadá, protože každý enzym je určen pro určitý druh, případně skupinu substrátů.
Následně vytvoří substrát s enzymem jednotku a začne probíhat biochemická reakce, pro kterou je enzym určen.
Z této reakce vznikají produkty, které jsou dále zpracovávány a měněny až k vytvoření finální požadované formy.

Enzymy v organismech plní tedy funkci katalyzátorů. Účastní se biochemických reakcí, které by bez jejich působení vůbec neproběhly, respektive jejich průběh by se odehrával ve velmi dlouhém časovém úseku.
K tomu aby se stal enzym funkčním, je potřebný koenzym. K tvorbě koenzymu ale organismus potřebuje stavební látky, které získává z vnějšího prostředí - potravou . Jsou jimi některé vitamíny (C, B1, B2 , B6, B12 a jiné), minerální látky a stopové prvky (zinek, měď, železo, mangan, hořčík, sodík, draslík…).

Chci koupit teď!

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info