Prolín

Aminokyselina s velkým významem pro člověka hlavně při posilování imunitního systému. Je součástí pojivových tkání, které úzce souvisejí s imunitním systémem.

Chronické záněty oslabují imunitní systém, jehož základní zložky- makrofágy, požírající cizí antigeny. I tyto patří složením mezi pojivovou složky.

Prolin je z chemického hlediska unikátní aminokyselina. Jako jediná výjimka mezi aminokyselinami obsahuje sekundární aminoskupinu -NH-takže je vlastně α-iminokyselinou, ačkoli se běžně řadí mezi aminokyseliny.

Na tvorbu prolinu je v lidském organismu nezbytný dostatek esenciální aminokyseliny L-lysin. Pro zjednodušení biochemických dějů je proto nezbytné podávání aminokyseliny ve formě doplňku. Aminokyseliny lysin a prolin hrají důležitou roli při vytváření povrchu cév. Zajišťují hladký průběh krve cévami, eliminuje zachytávání se cizích látek o stěny cév a tím i usazování lipoproteinů ve formě sklerotických plaků. Lipoproteiny obsahují 2 typy receptorů pro obě aminokyseliny prolin a lysin. Dostatek aminokyselin zamezuje vytváření vazebných míst lipoproteinu na stěny cév a tím i vytvářené sklerotických plaků na cévách. Současně s dostatkem aminokyselin lysin a prolin se vytváří dostatek kolagenu, který je potřebný a nezbytný na obnovu poškozených cév.

Vysoký obsah prolinu obsahují kolagen, kvasnice jakož i včelí med, do kterého se dostává ze slinných žláz včel dělnic.

Kombinace nutričních látek prolin, lysin, vitamin C a zelený čaj dává předpoklad do budoucna možnosti inhibovat vývoj rakoviny a metastazování buněk za pomoci přírodně se vyskytujících ingredientů.

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info