Proč je důležitá detoxikace?
Proč je důležitá detoxikace?

Proč je důležitá detoxikace?

Proč je důležitá detoxikace?

Setkáváme se s tím každý jeden den. Zátěž v podobě jídla, stresů, ovzduší či jiných faktorů. Přestože je naše tělo téměř dokonalý výtvor, není nesmrtelné. Snese hodně, ale ne všechno. V současnosti je nemožné vyhýbat se všem škodlivinám, které na nás číhají na každém kroku. Co však dělat můžeme, je pravidelné čištění organismu, které opět zajistí plynulý chod. 

 


Pojďte se s námi detoxikovat!

Podle čeho zjistíme, že musíme své tělo detoxikovat?

Jedním ze znaků, v jakém stavu je náš organismus, je kvalita nočního spánku, respektive ranní probuzení. Pokud se ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystřete pozornost. Vaše tělo s největší pravděpodobností ovládají toxiny. V noci mezi 1:00 - 3:00 je podle biologických hodin nejaktivnější játra. Je to orgán, který je neodmyslitelně spojen s procesem detoxikace. Z tohoto důvodu je nejintenzivnější proces očisty právě v noci.

Kdy je třeba zbystřit?

Dalším znakem, že je nejvyšší čas na detoxikaci organismu, je stav psychiky nebo kůže. Často se cítíte podráždění a nervózní? Míváte časté bolesti hlavy, alergie nebo zažívací problémy? Tyto příznaky mohou být způsobeny právě zvýšenou mírou toxinů v těle, se kterou si již organismus sám neví rady. Podle čínské medicíny je kůže výsledkem vnitřního stavu organismu - zejména jater a tlustého střeva. Stav tlustého střeva také ovlivňuje náš imunitní systém. Negativním prvkem je i stres. Ten může zvýšit toxickou zátěž. Díky vysoké hladině stresových hormonů (např. Adrenalin, kortizol) se mohou prospěšné detoxikační procesy změnit na škodlivé, čímž se v těle zvýší množení toxinů.

 

Jak a s čím začít?

Existuje mnoho druhů detoxu. Pro někoho to znamená hladovka, jiný preferuje zeleninové či ovocné dny a další zas přírodní pilulky, případně čaje. Organismus každého jedince je individuální, proto by člověk sám měl přijít na to, co mu nejvíce vyhovuje. Někteří si hladovku pochvalují, jiný zase upřednostňují méně drastický způsob, a to dělené zeleninové dny.

 

Tak co onak je nepopiratelným faktem, že přírodní pilulky patří k formě detoxikace, která je skutečně téměř pro každého. Nádherně čistí střeva a lymfatický systém, rozproudí metabolismus a vy se budete opět cítit o několik let mladší. Co myslíte nestojí to zato? Přírodní tedoxikácia, jak se detoxikovat?

 

Přesto se najdou jedinci, kteří pilulky jaksi špatně snášejí. Právě pro ně jsou stvořeny čaje nebo speciální nápoje. Acidofit je nápoj na odkyselení organismu, který zároveň doplňuje všechny potřebné živiny a zmírňuje svalové křeče. Jelikož běžný člověk konzumuje převážně kyselinotvorné potraviny, tento nápoj s osvěžujícími příchutěmi působí blahodárně a tělo ozdravuje.

 

Nezanedbejte péče vašeho nitra! Nechte se promluvit na detoxikační program a pociťte ten rozdíl!