Speciální balení
Probiodom Probiodom Probiodom Probiodom
Probiodom Probiodom Probiodom

Probiodom

Kód: probiodom
Výrobce: Kompava s.r.o.
Balení:
Vyberte si variantu!
s DPH:
270,00 Kč
bez DPH:
234,78 Kč
Množství
Výživový doplněk s obsahem 8 stabilních kmenů probiotických kultur pro dobré trávení a podporu imunitního systému.

Štítky

Popis

Probiodom obsahuje až 8 druhů probiotických kultur, které udržují správnou rovnováhu dobrých střevních bakterií, a tím přispívají ke správnému trávení. Osidlují všechny části trávicí soustavy, od žaludku až po tlusté střevo. V 1 gramu se nachází až 2,5 miliardy probiotických kultur. Užitečné střevní bakterie jsou schopny produkce vitamínů (K, skupina B), jakož i organických kyselin (kyselina mléčná a octová), které působí na optimalizaci střevního pH. Nejvíce bakterií žije v trávicím systému, kde ovlivňují celkové trávení, funkce sliznice a imunitní mechanismy střeva. I složení potravy ovlivňuje střevní mikroflóru. Nadměrné množství živočišných bílkovinzpůsobuje přemnožení "hnilobných" bakterií a naopak dostatek komplexních sacharidů podporuje růst bakterií mléčného kvašení, které jsou potřebné pro zdravou střevní mikroflóru. K těmto bakteriím patří i probiotické bakterie.

Probiodom je doplněn o prebiotickou složku (inulin a fruktooligosacharidy - FOS), která podporuje životaschopnost a růst přátelských střevních bakterií, především bifidobakterií a laktobacilů. Ty štěpí složité molekuly FOS, čímž vznikají látky, které vytvářejí nepříznivé podmínky pro růst a rozmnožování nežádoucích bakterií.

Probiodom obsahuje:

 • 4 kmeny laktobacilů (Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus salivarius W24) - tento druh bakterií se přirozeně nachází v trávicím traktu, v pochvě, v mateřském mléce i na kůži. Jejich úkolem je bránění růstu patogenních bakterií, které způsobují střevní záněty a průjmy. Okyselují prostředí střev tím, že produkují kyselinu mléčnou a brání tak například růstu salmonely. Snižuje výskyt vaginální mykózy a pozitivně ovlivňuje činnost močové trubice kde bojuje i proti Escherichia coli (tlumí její růst a tím urychluje např. Léčbu zánětu močového systému)
 • 2 kmeny bifidobakterií (Bifidobacterium lactis W51 a W52) - jde o druh bakterií, jejichž hlavní funkcí je trávení vlákniny a jiných komplexních sacharidů. Díky tomu, že tráví vlákninu, produkují zdravé mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdraví střev a také pomáhají řídit pocity hladu.
 • Lactococcus lactis W19 - jde o bakterii, která za účasti s mlékem pomocí bakteriálních enzymů vytvoří z laktózy energetické molekuly (ATP). Vedlejším produktem ATP je kyselina mléčná, která zmírňuje rozmnožování a růst škodlivých mikrobů a patogenů ve střevech.
 • Enterococcus faecium W54 - je druh bakterie, který zabraňuje v organismu rozmnožování choroboplodných zárodků či rozvoji cestovatelských průjmů. Obnovuje vyváženost flóry tlustého střeva a je odpovědná za správné trávení. Její aktivitu zvyšuje selen. Má schopnost přilnout na střevní stěnu a zabudovat se mezi ostatní střevní užitečné bakterie a tak brání úniku patogenů přes střevní sliznici do krve.

Probiodom je vhodný:

 • Při špatné životosprávě, jednostranných dietách a jakémkoliv střevním diskomfortu
 • Po užívání antibiotik na obnovu přirozené střevní mikroflóry
 • I na dlouhodobé užívání s pozitivním účinkem na imunitní systém
 • Pro děti již od 3 let
 • Pro celiatiky (neobsahuje zdroj lepku)
 • Pro diabetiky (je třeba započítat příjem sacharidů do denních jednotek)

Doporučené dávkování Probiodom:

 • Dospělí: 2 - 6 kapslí
 • Děti od 3 let: 1 - 3 kapsle

Použití:

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Složení

kapsle – kukuřiční škrob, maltodextrin, inulin, chlorid draselný, rody bakterií, sulfid hořečnatý, fruktooligosacha­ridy (FOS), enzymy (amyláza), vanilkový prášek, sulfid manganistý, želatinová kapsle – barvivo (oxid titaničitý)

Probiotické kmene baktérií v 1 kps probiotík:

Bifidobacterium lactis W51 a W52, Enterococcus faecium W54, Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus salivarius W24, Lactococcus lactis W19.

Upozornění:

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Poznámka: Výrobek je vhodný pro celiatiky (neobsahuje zdroj lepku). Výrobek je vhodný pro diabetiky (je potřebné započítat příjem sacharidů do denních jednotek).

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV/2347/2008/Ht 

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu.  Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenze

Pistik
28.05.2017
 • doporucujem
jecek
27.10.2015
 • Probiotiká sú výborné, naozaj pôsobia (odkedy ich beriem, neviem, čo je zápal močového mechúra a 3-ročnému synovi sa výrazne zlepšil ekzém). Podmienkou je pravidelné užívanie aspoň 2x za deň.
Majka85
26.02.2016
 • Vynikajúce probiotiká, myslím si, že jedny z najlepších na slovenskom trhu.
Nina Kratochvilova
24.05.2017
 • Vynikajuce probiotika na trhu,ktore skutocne pomahaju a su cenovo naozaj pristupne.
Tomáš Molčák
23.07.2016
 • super
Marek Sulina
23.04.2017
 • fajn vela kmenov
 • nic
Dasa Duchajova
22.11.2017
 • Perfektní probio.
shidi
15.10.2016
 • výborná znášanlivosť a príjemne voňajú
Andrej Herák
13.02.2017
 • veľmi spokojný s výrobkom :)
Martina Benackova
08.04.2018
 • Probiodom mi pomaha bojovat s potravinovymi intoleranciami - pocit nafuknuteho brucha zmizol. Tiez som uzivala najvyssiu davku pred a pocas dovolenky v Nepale a uplne som sa vyhla tazkostiam s hnackami atd.
Mária
06.06.2016
 • Probiotiká sú vynikajúce ! Odkedy ich pravidelne užívam, výrazne sa mi zlepšila imunita. Prvýkrát som ich odskúšala v čase, kedy som dostala veľmi nepríjemú črevnú virózu, nič mi nepomáhalo, ani probiotiká z lekárne. Akonáhle som začala užívať tieto, behom 2 dní som bola v poriadku.
Ivan Vojtech
06.05.2018
 • Super, žiadne problémy a bolesti v bruchu.
Viliam Bedeč
05.11.2017
 • Aj pri užívani len jednej tobolky došlo k úprave stolice po 2 dňoch. Predchádzajúce probiotiká (drahšie) robili naopak problém. Naozaj odporúčam.

Diskuse

Související produkty

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info