Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přestože Tribulus patří na trhu doplňků výživy k novinkám, sahá jeho použití do doby před 1500 lety.

V Indii a Číně se používal při onemocněních ledvin, jater, bolestech hlavy a na celkové posílení organismu. V Turecku byl oblíbeným při léčbě koliky a srdečně- cévních onemocnění. Románské národy znají účinky Tribulus více než 1000 let, zejména na zvýšení sexuální výkonnosti a neplodnosti u mužů i žen.

První vědecké a klinické pokusy začaly v roce 1982 v Bulharsku. Souviselo to s úspěchem vzpěrače a zápasníků na Olympijských hrách v Moskvě, kde sportovci v rámci přípravy užívali výtažky z této rostliny a později v soutěži překonali své soupeře. Předpokladem, že užívání Tribulusu ovlivňuje hladinu testosteronu, se potvrdilo v pokusech na zvířatech a později i na lidech.
Tribulus zvyšuje hladinu testosteronu nepřímo až o 30-50% v rámci normálních fyziologických hodnot. To znamená, že Tribulus podporuje nárůst svalové hmoty, zlepšuje tělesnou výkonnost a odstraňuje únavy při přetrénování.Tribulus Terrestris - Balenie: 400 mg/120 kps

Oblíbeným je zejména při " rýsování " kulturistů, kde snižuje riziko ztráty svalstva při nižším kalorickém příjmu.

Bohužel, stejně se zvyšují i hladiny estradiolu a FSH ( folikuloistimulačného hormonu), tedy v některých případech mohou dojem z vysportovaného kulturisty kazit zvětšená prsa. Z tohoto důvodu se v posledních letech kombinuje s dalšími látkami, zejména DHEA (dehydroepiandrosteron).
Další zajímavou oblastí použití Tribulus terrestris je jeho příznivý účinek na sexuální výkonnost (uvolňuje hladkou svalovinu cév a podporuje prokrvení corpus cavernosa ) a plodnost.
Již po 30 dnech užívání se signifikantně zvyšuje počet spermií a jejich pohyblivost. Zde je třeba upozornit na rozdílné obsahové látky (a tím i rozdílný účinek) rostlin z různých lokalit. V listech se kromě proto v dioscínu nacházejí i dioscín a diosgenin , které zvyšují hladinu testosteronu a u žen regulují hladinu estrogenu a progesteronu, což se využívá při premenstruačním syndromu a menopauze.
Saponiny terrestrinín A a B posilují imunitní systém a urychlují léčbu virových onemocnění, výborné výsledky jsou při chřipce a oparu. Tribulus obsahuje betasitosterol , známý svým účinkem na snížení hladiny cholesterolu, který je pravděpodobně důsledkem jejich podobné chemické struktury - ve střevě dochází k obsazení transportních mechanismů pro cholesterol betasitosterolom , a tím se zamezí zpětnému vstřebávání cholesterolu.

Doporučená denní dávka je 750-1250 mg rozdělená do tří dávek užívaných po jídle , aby se minimalizoval pocit nevolnosti a tíhy žaludku . Samostatně se prodává v dávkách od 250-750 mg . S dlouhodobým užíváním nejsou zkušenosti, rovněž není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Pokud jde o ženy, doporučuje se nižší dávkování - dobré výsledky byly publikovány při mírnění projevů menopauzy a jako podpůrná léčba urologických infekcí.

Chci koupit teď!
GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info