Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přestože Tribulus patří na trhu doplňků výživy k novinkám, sahá jeho použití do doby před 1500 lety.

V Indii a Číně se používal při onemocněních ledvin, jater, bolestech hlavy a na celkové posílení organismu. V Turecku byl oblíbeným při léčbě koliky a srdečně- cévních onemocnění. Románské národy znají účinky Tribulus více než 1000 let, zejména na zvýšení sexuální výkonnosti a neplodnosti u mužů i žen.

První vědecké a klinické pokusy začaly v roce 1982 v Bulharsku. Souviselo to s úspěchem vzpěrače a zápasníků na Olympijských hrách v Moskvě, kde sportovci v rámci přípravy užívali výtažky z této rostliny a později v soutěži překonali své soupeře. Předpokladem, že užívání Tribulusu ovlivňuje hladinu testosteronu, se potvrdilo v pokusech na zvířatech a později i na lidech.
Tribulus zvyšuje hladinu testosteronu nepřímo až o 30-50% v rámci normálních fyziologických hodnot. To znamená, že Tribulus podporuje nárůst svalové hmoty, zlepšuje tělesnou výkonnost a odstraňuje únavy při přetrénování.Tribulus Terrestris - Balenie: 400 mg/120 kps

Oblíbeným je zejména při " rýsování " kulturistů, kde snižuje riziko ztráty svalstva při nižším kalorickém příjmu.

Bohužel, stejně se zvyšují i hladiny estradiolu a FSH ( folikuloistimulačného hormonu), tedy v některých případech mohou dojem z vysportovaného kulturisty kazit zvětšená prsa. Z tohoto důvodu se v posledních letech kombinuje s dalšími látkami, zejména DHEA (dehydroepiandrosteron).
Další zajímavou oblastí použití Tribulus terrestris je jeho příznivý účinek na sexuální výkonnost (uvolňuje hladkou svalovinu cév a podporuje prokrvení corpus cavernosa ) a plodnost.
Již po 30 dnech užívání se signifikantně zvyšuje počet spermií a jejich pohyblivost. Zde je třeba upozornit na rozdílné obsahové látky (a tím i rozdílný účinek) rostlin z různých lokalit. V listech se kromě proto v dioscínu nacházejí i dioscín a diosgenin , které zvyšují hladinu testosteronu a u žen regulují hladinu estrogenu a progesteronu, což se využívá při premenstruačním syndromu a menopauze.
Saponiny terrestrinín A a B posilují imunitní systém a urychlují léčbu virových onemocnění, výborné výsledky jsou při chřipce a oparu. Tribulus obsahuje betasitosterol , známý svým účinkem na snížení hladiny cholesterolu, který je pravděpodobně důsledkem jejich podobné chemické struktury - ve střevě dochází k obsazení transportních mechanismů pro cholesterol betasitosterolom , a tím se zamezí zpětnému vstřebávání cholesterolu.

Doporučená denní dávka je 750-1250 mg rozdělená do tří dávek užívaných po jídle , aby se minimalizoval pocit nevolnosti a tíhy žaludku . Samostatně se prodává v dávkách od 250-750 mg . S dlouhodobým užíváním nejsou zkušenosti, rovněž není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Pokud jde o ženy, doporučuje se nižší dávkování - dobré výsledky byly publikovány při mírnění projevů menopauzy a jako podpůrná léčba urologických infekcí.

Chci koupit teď!

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info