Připravujete se na maraton a bojíte se svalových křečí?

Připravujete se na maraton a bojíte se svalových křečí?

Svalové křeče jsou zabijákem při jakémkoliv sportovním výkonu. Bývají často bolestivé a vysilující. Křeč jako takový je vlastně prudké stažení a dočasné ztluštění svalu.

Někdy období křečí přejde samo, ale většinou je třeba tělu pomoci. Při samotném výskytu křeči je nejdůležitější přestat vykonávat pohyb, který křeč vyvolal a snažit se sval natáhnout. Někdy to však nemusí být lehké a okolnosti nám to nemusí dovolit. V takovém případě je před plánovanou zvýšenou fyzickou aktivitou (maratonem) nejlépe doplnit minerály a vitaminy, který mají příznivý vliv na tvorbu křečí. Při dlouhodobé fyzické zátěži se formou potu kromě vody vylučuje množství minerálů a stopových prvků. Při narušení jejich rovnováhy tak při jejich nedostatku vznikají svalové křeče.

U sportovců je nejčastější příčinou vzniku křečí hlavně nedostatek hořčíku a vápníku.

Hořčík a vápník mají jedinečnou a nezbytnou roli v metabolismu svalových buněk. Nesmíme však zapomínat ani na přiměřené zatěžování organismu při cvičení a hlavně přijímání dostatečného množství tekutin. Pravidelný pitný režim je nezbytný. Při těžkém stupni dehydratace vznikají zmiňované svalové křeče. Dochází k nim v případě, že svalům není dodáváno dostatečné množství kyslíku prostřednictvím krevního oběhu. 

Vyberte si proto ten správný produkt, který Vám pomůže koncentrovat se na výkon bez obav ze svalových křečí. AcidoFit je tou správnou volbouMinerální nápoj Vám nabízí vyvážený poměr nezbytných minerálů a vitamínů, obsahuje extra ze zeleného čaje, aloe vera a alf alfa, které příznivě působí na svalové křeče.

 Chci koupit teď!

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info