Premium Energy - energie, která tě nezklame
Premium Energy - energie, která tě nezklame

Premium Energy - energie, která tě nezklame

Premium Energy - energie, která tě nezklame Série produktů Premium je vytvořena společností Kompava s cílem přinést inovativní podávání doplňkové výživy bez energetických výkyvů, přičemž je to stabilní zdroj energie pro fyzický i duševní výkon. Z pohledu sportovce je to jednoduché řešení pro ty, kteří nechtějí do nekonečna řešit své problémy ohledně stravy / jídla před, během a po fyzickém výkonu. V této recenzi se zaměříme konkrétně na Premium Energy - bezpečný a legální produkt, který neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva a ani geneticky modifikované suroviny. V první řadě bych nejprve vyzdvihl jeho složení.

Základ představuje polysacharid "Superstarch" vyráběný speciální hydrotermicky metodou HMT a MCT tuky. Díky tomu si tělo dokáže ušetřit zásoby glykogenu, přičemž podporuje schopnost využívat tukové zdroje energie.

A to vše bez jakýchkoliv energetických výkyvů a "maratonských stěn". Ve složení produktu bych nerad zapomněl i na směs rostlinných aminokyselin BCAA v poměru 4: 1: 1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin), L-citrulin malát, L-lysin a vitamin C.

Produkt nefunguje na bázi energetických gelů, tyčinek a banánů, které Vám rychle dodají energii. Ale jak rychle energie přijde, tak rychle i odejde. Jedině že byste doplňovaly energii pravidelně a v krátkých časových intervalech.

Kratší intenzivní fyzický výkon do 90 min. byste měli (bez problémů) zvládnout bez přijímání energie. Co se ale týče delšího fyzického výkonu nad 90 min., Tak chcete myslet a řešit každou půl hodinu co si máte dát pod zub?

Ať se jedná o sportovní výkon nebo i celodenní turistiku ve volném tempu, tak máme pro Vás ideální řešení.

Stačí si jednu dávka Premium Energy (2 odměrky - 30 g) rozmixujeme v 250 ml vody. Uvedená dávka představuje kvalitní výživu pro sportovce v trvání 2-3 hod., Záleží i podle úrovně Vašeho tukového metabolismu. Při duševním výkonu (práce na pc, stres a nedostatek času na jídlo, náhlý hlad) jedna dávka postačí na 3 hodiny s vyrovnanou hladinou glukózy bez stimulace inzulinu. Jaký je to rozdíl mezi tím dezertem po obědě, po kterém se Vám chce od "únavy" pouze spát ...

Ale přejděme už konečně k slibované recenzi.

Produkt Premium Energy mám už nějaký ten čas doma ve skříni, přičemž ho za mě mohu pouze doporučit. - odkaz na mou první recenzi.

Osobně se věnuji vytrvalostnímu běhu s primárním zaměřením na maratony. (Horské i silniční). V průběhu tohoto roku jsem se nečekaně kvalifikoval na MS v trailový ultra běhu, které měly 85 km s převýšením 5000 m. Jelikož jsem tak dlouhé ještě neměl nic proběhnuté, tak jsem jako každý správný sportovec před závodem začal řešit svou strategii a rozložení stravy před a během závodu.

Start byl ráno o 06:00 hod a dát si před ním nějaké pořádně snídaně, nebo jen lehký banán by nebylo vůbec optimální. V prvním případě by mi bylo těžko a v tom druhém bych do sebe hodil pouze rychlou energii, která by v tomto případě neměla žádný význam.

Tím pádem volba padla jednoznačně na jednu dávku Premium Energy, kterou jsem si dal 45 min před startem. Žaludek lehký jako peříčko (produkt je mimochodem i bez lepku a laktózy) a běh šel jako po másle. První tuhé jídlo (Makadamiové ořechy) jsem si následně dal až po 2:30 hod běhu, přičemž jsem vysloveně ani neměl hlad. Tím jsem se nechtěl chválit, jen jsem chtěl vyzvednout výjimečnost Premium Energy, který opravdu splňuje kritéria produktu pro dlouhodobou stabilní energii během intenzivního fyzického výkonu. Zasytí, dodá energii a přitom je snadno stravitelný. Co víc chtít.

V polovině závodu (okolo 5-6. Hodiny běhu) jsem si dal druhou dávku Premium Energy, která mi zase doplnila energii.

Následně jsem pokračoval bez "hlaďáku" a další jídlo jsem si dal po 2:30 hod. od použití Premium Energy.

Od tohoto momentu až do konce jsem se posunul o 80. míst dopředu a pomalu jsem začal předjíždět běžeckých odpadlíky, kteří buď podcenili svůj energetický příjem nebo fungovaly na rychlých zdrojích energie ...

 Celý běh mi trval přes 11 hodin a také díky Premium Energy jsem ho odběhl se stabilní energií bez metabolických a energetických výkyvů.

V závěru bych ještě doplnil, že produkt neobsahuje žádné stimulační látky na bázi kofeinu a pod. Kofein vůbec nezatracuji, ale v tomto případě by jeho užívání hned od začátku běhu nebyl vůbec dobrý nápad.

 Tak už jen trénujte, testujte a vychutnávejte