Pečujeme o vaše kĺouby

Pečujeme o vaše kĺouby

Pravidelně vysoce namáhaný, tak věkem opotřebovaný pohybový aparát vyžaduje každodenní péči, jako součást prevence vzniku zlomenin, osteoporózy, artrózy a artritidy.


Základem správné prevence je strava obohacená o významné složky, které zajišťují výživu a hydrataci kloubů, kloubních pojiv a vaziv tak, aby byla jejich funkčnost zajištěna na maximum. Mezi takové významné složky patří především glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, hydrolyzát želatiny, minerální látky a vitamíny.


Všechny výše uvedené složky, potřebné pro správné fungování kloubního aparátu, jsou v optimálním množství obsažené v přípravku Gelo-3 complex. Tento výjimečný výrobek vyvinutý společností Kompava, obsahuje přesnou denní dávku stavebního materiálu, nezbytného pro obnovu struktur v kloubu. Je vhodný pro všechny, kterým na zdraví svých kloubů záleží. Ať už jde o rostoucí dítě, sportovce, fyzicky těžce pracující osoby, starší lidi, Gelo-3 complex je vhodný úplně pro každého.

Účinné látky v přípravku Gelo-3 complex:

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát účinně bojuje proti poškození kloubů. Tato látka je základním stavebním kamenem každé chrupavky. Má protizánětlivý účinek, tlumí nepříjemné bolesti a účastní se metabolismu tvorby molekul, které jsou nezbytné pro opravu a správné fungování každé chrupavky. Existuje velké množství odborných vědeckých prací, které dokumentují pozitivní účinky této významné látky, např .:

1. Při užívání 1500 mg glukosamin sulfátu denně po dobu 3 let, došlo k obnovení vrstvy chrupavky o +0,31 mm, zatímco u osob, které užívaly placebo, došlo k úbytku chrupavčitá tkáně o -0,31 mm. U skupiny, která užívala aktivní látku, nastalo zlepšení stavu o 24,3%, zatímco u osob, které užívaly placebo, nastalo zhoršení stavu o 9,8%.

2. V průběhu 30 dní užívali testované osoby, které měly projevy artritidy, 1500 mg glukosamin sulfátu denně. U osob, které užívaly aktivní látku, symptomy tohoto onemocnění ustoupily o 72% (v placebo skupině jen o 36%). Osoby, užívající glukosamin sulfát již 7 dní od začátku studie pociťovali výrazné zlepšení jejich stavu, které se po dobu dalších 7 až 14 dní výrazně zlepšovalo.

Chondroitin sulfát

Další významná látka, která pozitivně ovlivňuje zdraví a funkčnost kloubů. Tato látka má schopnost zadržovat vodu v chrupavce, což zajišťuje její dokonalou pružnost a elasticitu. Má protizánětlivé účinky a také tlumí nepříjemné bolesti kloubů.

Bylo prokázáno, že má pozitivní vliv i na snižování cholesterolu a lepší pružnost cév, čímž může snížit riziko vzniku srdečně-cévních a mozkových příhod.

Je důležité poznamenat, že chondroitin sulfát, jakož i glukosamin sulfát, nemají žádné vedlejší účinky ani při vyšším dávkování, což se nedá říci o ostatních silných protizánětlivých lécích, určených ke zmírnění zánětu a tlumení bolesti (např. Ibuprofen).

Hydrolyzát želatiny

Je nezbytný pro správnou výživu, regeneraci a obnovu kloubního aparátu. Je velmi rychle a snadno stravitelný. Podobně jako ostatní složky, i hydrolyzát želatiny tlumí bolest, zánět a dodává kloubům pružnost. Odstraňuje tzv.vrzavé klouby.


Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály obsažené v přípravku Gelo-3 complex zdvojnásobují účinnost výše zmíněných látek.  

      


    

 

Chci koupit teď!

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info