Onemocnění způsobené nedostatkem vápníku

Onemocnění způsobené nedostatkem vápníku

Vápník patří mezi nejdůležitější a nejhodnotnější minerály lidského organismu. Je základní stavební složkou kostí a zubů. V lidském organismu plní důležité funkce pro činnost buněk, svalů - svalové kontrakce, nervů - přenos nervových impulsů, srážení krve.


Sloučeniny vápníku ovlivňují činnost srdce a celého kardiovaskulárního systému.

V lidském organismu synergicky funguje s hořčíkem, fosforem, vitaminy D a K. Tato kombinace je důležitá pro správnou funkci a vstřebávání. Je třeba vápník pravidelně doplňovat nejlepší stravou bohatou na vápník. Mezi nejbohatší zdroje vápníku patří mléčné výrobky (tvrdé sýry, mléko, tvaroh, parmezán), mák, vlašské a lískové ořechy, mandle, dokonce i mezi proteinovými doplňky stravy je protein, který má vysoký obsah vápníku. Je to micelární kasein. Jedna dávka tohoto chutného proteinu obsahuje denní doporučenou dávku vápníku. Výborná informace pro sportovce, kteří chtějí regenerovat, ochránit své svaly, ale i kosti.


Při dlouhodobém nedostatku vápníku organismus začne vápník čerpat z vlastních kostí. Pokud se tento stav nezmění, může se rozvinout až na onemocnění "tichý zloděj kostí" - osteoporózu.

Osteoporóza a její vznik bývá podmíněn věkem, metabolickými a genetickými faktory, různými druhotnými onemocněními. Dokonce může vzniknout po poúrazových traumatických stavech (zlomeniny kosti), hlavně když se v rehabilitačním procesu podcení výživa a regenerace.

Při tomto onemocnění je důležité aplikovat zdravý pohyb, doplnit vápník stravou, případně použít výživový doplněk, jakým je již zmíněný Micellar Casein, který představuje ideální náhradu vápníkových tabletek.

Mezi další projevy a onemocnění z nedostatku vápníku patří zvýšená hladina cholesterolu, křivice, zubní kaz, zánětlivá onemocnění, svalové křeče, nervozita, duševní potíže, zvýšená lámavost nehtů a suchá pokožka.

Jako prevenci těchto onemocnění je třeba

  • Dodržovat denní doporučenou dávku vápníku, která je bezpečná a závisí na věku, pohlaví a váhy. U dospělých lidí to je 800-1200 mg, pro srovnání, 100 g tvrdý sýr má cca 830 mg vápníku. Micellar Casein obsahuje 753 mg v 30 g 1 dávce.
  • Pohyb pomáhá zabudovávat vápník do kostí. Čím více se budete hýbat za mlada, tím méně problémů budete mít na stáří.
  • Nezapomínejte na čerstvý vzduch a sluneční paprsky, které vám vytvářejí v těle vitamin D, který je nezbytný pro zabudování vápníku do kostí.

Dipl. fyzio. Martin Minárech
Trenér 3. třídy fitness, kulturistiky a silového trojbojeChci koupit teď!


Štítky

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info