Nezdravé hubnutí pomocí návykových látek

Nezdravé hubnutí pomocí návykových látek

V současném období pod vlivem trendu štíhlosti prosazovaného médii se zvyšuje počet pacientů s diagnózou anorexie nervosa nebo Atletico.


Anorexie se již nestává výsadou žen vyhublých na kost, ale prudce stoupá počet postižených mužů (cca 10% mužů postižených poruchami přijímání potravy).

V případě anorexie Atletico se k poruchám stravování přidává ještě užívání látek podporujících spalování tuku, projímadel a nadměrné cvičení až do absolutního vyčerpání organismu. K spalovači tuků, které se nacházejí na seznamu zakázaných látek, se zařazují metamfetamin, amfetamin, efedrin, kokain. 

Tyto látky potlačují chuť k jídlu, působí jako stimulanty. Nebezpečí užívání spalovačů tuků spočívá ve fyziologickém poškození organismu v důsledku nedostatečné výživy (osteoporóza, zubní kaz).

Tělo si odebírá tuk nejprve z tukových zásob, po jejich vyčerpání ze svalů a nakonec z vnitřních orgánů (srdce, játra). Rovněž vedou ke vzniku psychologických a psychiatrických poruch (deprese, nutkání k sebevraždě, snížené sebevědomí, pocity beznaděje). Dochází k narušení hormonální rovnováhy: ztráta plodnosti u mužů v důsledku snížení počtu a kvality spermií, u žen je zde sníženo riziko otěhotnět způsobené poruchami respektive úplného vynechání menstruace. Největším rizikem je vznik závislosti.


Štítky

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info