Rozhovor se slovenskou atletkou Katkou Bérešová na cvičte.sk 06. 05. 2016

V současnosti se věnuje především delším tratím - půlmaratonu a maratonu, díky kterým se nominovala na olympijské hry již podruhé.


Co považuješ za svůj největší sportovní úspěch?

Katka Bérešová se atletice věnuje již 12 let. Začínala především během na dráze 3 km, 5 km a do vrchu. Jako juniorka získala v roce 2006 zlatou medaili. Na evropské úrovni startovala v této disciplíně dvakrát. Na tradičním košickém mezinárodním maratonu míru, na trati půlmaratonu, zvítězila celkem 9-krát.

Já osobně si cením každý dosažený výsledek, protože je to nová zkušenost, ať už pozitivní nebo negativní. Vyzvednout bych určitě chtěla juniorský titul mistryně světa v běhu do vrchu z roku 2006 či moje 22. místo v maratonu na loňském mistrovství světa v Pekingu (bylo to zároveň 5. místo mezi evropskými běžkyně).

Od kdy se věnuješ atletice? Byla atletika v centru tvé pozornosti již během dětství?

Atletice jako takové jsem se začala věnovat ve věku 16 let. Do té doby jsem hrávala volejbal. Během základní a střední školy jsem každoročně chodívala na běžecké závody pořádané na okresní a krajské úrovni, kde jsem vyhrála bez jakékoliv přípravy. Od dětství jsem měla ráda pohyb.

Proč právě atletika?

Atletika já královna sportů. Je podle mě elegantní a zároveň krásná.

Jaký je tvůj sportovní cíl?

Mým velkým snem je přepsat historické tabulky ČR na tratích, které běhám. A také bych se ráda zúčastnila olympijských her alespoň 3-krát.

Olympiáda se blíží, těšíš se?

Pokud budu zdravá a příprava půjde podle plánů, tak určitě.

S jakými pocity půjdeš do Ria?

S pocity, že jdu reprezentovat svou zemi tak, jak nejlépe umím.

Co budeš v Riu považovat za úspěch?

Největším úspěchem je, pokud člověk překoná sám sebe a zvládne závod nejlépe, jak umí, vydá ze sebe maximum.

Jak vypadá aktuální tvá příprava?

Aktuálně se zaměřuji na léčení zranění, které mi v přípravě brání. Věřím, že brzy budu v pořádku. Bez stoprocentního zdravotního stavu můžete sotva očekávat, že se na královskou atletickou disciplínu budete schopni připravovat.

Máš speciální režim, co se týče tréninků a životosprávy?

Nevím, jestli se to dá nazvat speciální režim, ten je spíše cílený na soustředění a období několika týdnů před vrcholem sezóny. To je v případě maratonu super kompenzační dieta. Moje strava je maximálně přizpůsobena tréninkem, snažím se jíst zdravě a vyváženě. Protože ráda vařím a hodně čtu, zkouším nové recepty a učím se každým dnem. Moje strava je vyvážená i díky potravinovým doplňkem, které pravidelně užívám.

Využíváš i výživové doplňky?

Bez nich se vrcholový sportovec v dnešní době neobejde. Tělo je den co den po trénincích vyčerpány a potřebné živiny není možné doplnit běžnou stravou. Výživové doplňky od Kompava mi, jak se řekne, "sedli" a dodávají mému tělo všechno to, co potřebuji. Navíc neobsahují žádné zakázané látky.

Podle čeho si je vybíráš?

Především podle kvality a dosavadních zkušeností, které s nimi mám.

Jaké máš tedy s nimi zkušenosti?

Zatím jsem snad žádnou negativní zkušenost neměla, pokud nepočítám problémy se stravitelností energetických gelů. Některé mi během maratonských tréninků opravdu nesedli a museli jsme hledat jinou alternativu. Oblíbila jsem si radu výživových doplňků od Kompava.

http://www.cvicte.sk/beh/rozhovor-so-slovenskou-atletkou-katkou-beresovo

Aktuality

Newsletter

Jak získat novinky na email?

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.