Není to obyčejná bylinka
Není to obyčejná bylinka

Není to obyčejná bylinka

Není to obyčejná bylinka Jitrocel - bylinka, jejíž snadnou dostupnost si všichni uvědomují, ale její léčivé účinky jsou ne každému známé. Natrefit na ni můžete v celé Evropě, ať už na rozlehlých travnatých plochách, v mezerách chodníků nebo zahradách a na plochách s nízkým výskytem slunce. 

Jitrocel - bylinka, jejíž snadnou dostupnost si všichni uvědomují, ale její léčivé účinky jsou ne každému známé. Natrefit na ni můžete v celé Evropě, ať už na rozlehlých travnatých plochách, v mezerách chodníků nebo zahradách a na plochách s nízkým výskytem slunce. Tato bylina roste ve shlucích, do výšky přibližně 10 cm. Na Slovensku se můžete setkat s dvěma druhy jitrocele, a to s jitrocelem širokolistým a kopinatým. Odlišují se pouze tím, že jitrocel kopinatý je charakteristický prodlouženými listy. Oba druhy vykazují příznivé účinky na naše zdraví.

Jak již bylo zmíněno, jitrocel má řadu blahodárných účinků, které příznivě působí na Váš organismus. Jitrocel pozitivně ovlivňuje:

1. Imunitní systém

Základem každého zdravého lidského organismu je odolný a silný imunitní systém. Nicméně, ne vždy dokážeme naše tělo ochránit před bakteriemi či viry. Proto je výborné připravit si jitrocelový čaj, který Vás ochrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí, působícími na Váš organismus zevnitř. Také slouží jako antioxidant.

2. Správné trávení

Díky svým vlastnostem jitrocel pomáhá, podobně jako jitrocel indický (psyllium), při vytváření pravidelné stolice a čištění střev.

3. Potíže s dýcháním

Bylinka dokáže účinně řešit problémy s dýcháním, konkrétně s ucpanými dýchacími cestami a uvolňováním hlenů.

4. Udržení správné hladiny cholesterolu

Kromě listů jitrocele, lidé sbírají i jeho semena, protože jsou dostatečně bohaté na vlákninu, která je potřebná na dobré trávení. Součástí stavby rostliny je také sliz, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v těle.

Jitrocel má bohaté zastoupení ve výživovém doplňku Belly Fyto Detox od společnosti Kompava, který je obohacen o množství dalších účinných složek, napomáhajících k správnému trávení, detoxikaci a posílení imunitního systému. Hlavními složkami vlákniny jsou psyllium ovata (jitrocel), medvědice lékařská, lékořice, jilm červený, aloe vera, a jiné. Produkt je vhodný pro sportovce a lidi, kteří mají problém s trávicím traktem nebo mají sedavé zaměstnání a během dne nejsou v dostatečném pohybu. Pokud je to i Váš případ, neváhejte a zakupte si produkt Belly Fyto Detox.