AKCE - DOPRAVA ZDARMA platí od 25.1. do 27.1.

Už pouze:
d
h
m
s
Nejsme jen výrobce výživových doplňků, ale i diagnostikujeme
Nejsme jen výrobce výživových doplňků, ale i diagnostikujeme

Nejsme jen výrobce výživových doplňků, ale i diagnostikujeme

Nejsme jen výrobce výživových doplňků, ale i diagnostikujeme Spoznanie svojho tela nie je len otázkou pre aktívnych športovcov. V súčasnosti by to mala byť základná vedomosť o sebe samom u každého jedinca. Poďme sa teda pozrieť na to, akým spôsobom sa dopracovať k informáciám a zistiť tak o sebe takmer všetko.

V zrcadle se dokáže zhodnotit každý. Ale víte, co se skrývá pod povrchem? Víte, že navzdory  vítěznému pocitu, když váha konečně ukáže TO perfektní číslo (ke kterému jste se mnohdy dopracovali různými dietami), nemusí to být až taková výhra? Pozorujete, že přesto, že denně běhate, snažíte se zhubnout, zlepšit kondičku, nebo zvýšit výkon, nemáte výrazný progres? A víte proč to tak je? Víte, že můžete trénovat efektivněji a k výsledkům se dopracovat rychleji? 

Poznání svého těla není jen otázkou pro aktivní sportovce. V současnosti by to měla být základní vědomost o sobě samém u každého jedince. Pojďme se tedy podívat na to, jakým způsobem se dopracovat k informacím a zjistit tak o sobě téměř všechno.


Poznejte složení těla

Na úplném začátku je důležité znát složení svého těla. Pomocí přístroje InBody se dokážete podívat přímo pod kůži. Přístroj využívá k měření technologii bioelektrické impedanční analýzy (tzn. že tělem projde slabý elektrický proud), a následně na základě různé vodivosti biologických struktur dokáže rozměnit základní parametr - hmotnost - na drobné. Dozvíte se tedy to nejhlavnější - informace o složení těla. Zjistíte hmotnost kosterního svalstva, hmotnost a procento tuku - jak tělesného, tak i viscerálního, množství vody - intracelulární i extracelulární, obsah bílkovin, minerálů, bazální metabolismus, rozložení svalové a tukové hmoty v těle, WHR a další jiné zajímavosti. Na základě těchto informací budete vědět, zda je vaše tělo opravdu ve stavu, abyste s ním byli spokojeni. Mnohokrát může dojít k odhalení tzv. "hubené obezity". Při dalším měření si budete umět porovnat svůj progres a zjistit, zda se složení těla pohybuje tím správným směrem, a tudíž, zda směřujete k dosažení svých cílů. Tohoto měření se však nemůže zúčastnit každý. Kontraindikací je těhotenství a kardiostimulátor.


Poznejte stav cév a stresového zatížení

Po zvládnutí toho základního měření na InBody, můžeme přistoupit ke zjišťování stavu cév a stresového zatížení. K tomu nám dopomůže přístroj zvaný Max Pulse, který pracuje pomocí pletysmografickej metody. Velmi zjednodušeně se jedná o metodu umožňující zhodnocenístavu cév pomocí analýzy tepové vlny. Z výsledků tohoto měření víme zhodnotit stupeň zanesení cév aterogenního látkami (hlavně tukovými), které postupným hromaděním zužují cévy, snižují průtok krve těmito cévami, což má za následek nedokrvení příslušného orgánu a vede k infarktu myokardu nebo cévní příhodě. Můžeme tedy hovořit o odhalení počátečního stádia aterosklerózy, kdy ještě nenastoupili její zřetelnější projevy. Také zjistíte celkovou kondici kardiovaskulárního systému - stah srdečního svalu, pružnost tepen, zbývající objem krve po systolickém stahu srdce, a tím i predispozici na vznik kardiovaskulárního onemocnění. 

Další částí tohoto měření je zjištění stresového zatížení. V této části přístroj vyšetří rovnováhu vegetativního nervového systému, určí stresové skóre, hladinu tělesného a mentálního stresu, a také stresovou odolnost. Možná si říkáte na co Vám to všechno je. Stres do značné míry ovlivňuje vnitřně procesy, a tím ovlivňuje vznik onemocnění. Také z výsledků víme zjistit, zda nemáte nastaven příliš náročný trénink, zařazené málo regenerace a potřebu zvolnit tempo.


Poznejte jak funguje tělo během zátěže a jak efektivněji nastavit trénink a rozložení sil

Ak ste sa rozhodli venovať sa športu z rôznych príčin, či už je to chudnutie, formovanie postavy, zlepšovanie výkonnosti, alebo Vás to jednoducho baví, prečo to nerobiť efektívne hneď od začiatku? „Bezhlavý“ pohyb je často neefektívny, výsledky sa prejavujú po dlhom čase, alebo vôbec, a nádejný športovec sa dostáva do fázy demotivácie, stagnácie a postupne ho opúšťa radosť z pohybu a začne ho vnímať ako niečo, čo sa musí. S tým prichádza istá dávka stresu a človek sa dostane presne tam, kam sa dostať nechcel – do začarovaného kruhu. Výkon sa neposúva, hmotnosť sa zastavila, a to Vás vedie k tomu, aby ste trénovali ešte tvrdšie, behali rýchlejšie, bicyklovali na vyššej záťaži, aby ste sa tréningom ešte viac zničili a siahli ešte hlbšie na dno svojich síl. Prináša však toto úsilie lepšie výsledky? Nemyslíme si. Pre efektívny pohyb je potrebné spoznať ako funguje telo počas záťaže.

V tomto bode nastáva čas na tzv. spiroergometriu.

Spiroergometria je určená pre vytrvalostné športy (to ale neznamená, že by ju nemali absolvovať „fitkári“, ktorí do svojho tréningu zaraďujú kardio). Ide o funkčné vyšetrenie s ergometrickou záťažou. Tieto záťažové testy poskytujú množstvo informácií o telesnej výkonnosti jedinca, ale i o jeho reakcii na záťaž s dôrazom na respiračné, cirkulačné, ventilačné a metabolické ukazovatele. Súčasťou tohto merania jenasadenie masky, ktorá pokrýva Vaše ústa a nos, a slúži na zaznamenávanie predýchavaného vzduchu a hrudný pás na sledovanie tepu. Po tomto meraní si budete vedieť pomocou Vašej tepovej frekvencie určiť tréningové zóny, zistíte zónu pri ktorej najviac spaľujete tuky, zónu aktívnej regenerácie, zónu v ktorej nie je efektívne dlhodobo vykonávať fyzickú aktivitu, nakoľko Vás výrazne neposunie smerom vpred, zónu v ktorej rozvíjate svoju silu a posúvate svoju výkonnosť, taktiež zistíte VO 2 max., tzv. ukazovateľ kondície, RER, ako využívate svoje pľúca (ventilácia, dychový objem, frekvencia dýchania) a to, či pri výkone využívate ako zdroj energie cukrové, alebo tukové zásoby. V tejto fáze si ujasníte, či pohybové aktivity, ktoré máte nastavené sú efektívne a či máte správne našliapnuté dosiahnuť svoj cieľ, alebo Vaša snaha je márna a odsúdená na neúspech.


Zrelaxujte

Po namáhavém sportovním výkonu je důležitá regenerace a příprava svalů na další fyzické zatížení. V tomto případě jsou ideálním pomocníkem masážní kalhoty REBOOTS. Kalhoty obsahují vzduchové komory, které se podle zvoleného programu naplňují stlačeným vzduchem, a tak vytvářejí kompresní vlnu. Urychlují proces regenerace tím, že napomáhají z těla odvádět metabolické odpadní látky jako je např. kyselina mléčná, kyselina močová, kreatinkináza aj., tvořící se ve svalech a mezibuněčném prostoru při fyzickém výkonu. Nejenže si odpočinete, ale zbavíte se svalového napětí, bolesti a otoku svalů. Benefitem může být pocit lehčích nohou, zvýšený rozsah pohybu, eliminace rizika zranění a dosažení kvalitnější výkonu. 

Mezi další kladné stránky tohoto přístroje patří i pomoc při zmírňování projevů celulitidy, křečových žil, otoků nohou, cévní nedostatečnosti, metabolických problémů a poruch lymfatického systému. Masáž přístrojem REBOOTS se nedoporučuje lidem s neléčenou hypertenzí, kardiostimulátorem, těhotným ženám, onkologickým pacientům a lidem s vysokým stádiem křečových žil. 

Doplňkové měření - Kvantový rezonanční magnetický analyzátor.

Pokud jste se rozhodli zjistit o svém těle opravdu všechno, doporučujeme Vám absolvovat i měření pomocí kvantového rezonančního magnetického analyzátoru. Jedná se o komplexní vyšetření lidského těla, jehož výsledkem je 38 zpráv o zdraví, 261 podrobných analýz a v neposlední řadě i postup doporučené léčby. Vyšetření probíhá neinvazivním způsobem a nezpůsobuje poškození organismu. Přístroj pracuje na základě vyhodnocování vyzařovaných elektromagnetických vlnových signálů, které se odlišují ve stavu zdraví, podlomeného zdraví nebo nemoci. 

Teď když už víte jakým způsobem a proč o sobě zjistit víc, zbývá jen otázka KDE? Nemusíte obíhat různé instituce, v každé si rezervovat termín a strávit tak měřením mnoho času - stačí se objednat do Kompava Centrum Metflex v Žilině a absolvovat vše pod jednou střechou bez stresu z čekání. V našem centru vás přivítají přátelští a milí odborníci, kteří Vám odpovídají všechny Vaše otázky.


Více informací i ohledne rezervace se dozví na www.kompava-metflex.sk