Najděte si čas na detoxikaci organismu!

Najděte si čas na detoxikaci organismu!

Znečištěné životní prostředí, nevhodná strava, stres - to vše zatěžuje náš organismus jedovatými látkami, které jsou příčinou mnoha onemocnění. Nejen životní prostředí, patogenní mikroorganismy a paraziti jsou zdrojem toxických látek. Jedovaté látky vznikají i přímo v organismu - v trávicí soustavě. V našem těle se tvoří následkem nevhodného stravování a nedostatečného pitného režimu.

Při přejídání a nesprávné kombinaci potravin zůstává část jídla nestrávena, z níž pak kvašením a hnitím v tlustém střevě vznikají jedy. Tuto vysokou hladinu znečišťujících látek náš organismus nezvládá přirozenou cestou odstranit a není schopen všechny škodlivé látky zcela neutralizovat. Objevují se ve tkáních, v krvi a buňkách, a to zejména v buňkách tukových. Tam se dokáže uložit na delší dobu neurčitou. Následkem toho se náš imunitní systém nadměrně zatěžuje, důsledkem čehož vznikají různé zdravotní problémy. Aby lidské tělo mohlo bezchybně fungovat, potřebuje čisté vnitřní prostředí.

Zanedbané tlusté střevo - sklad odpadu a ráj pro parazity

Tlusté střevo bývá často největším skladištěm odpadů. 90 % různých onemocnění začíná právě v tlustém střevě. Proto pokud tlusté střevo neočistíme od nánosů, ve kterých přežívají cizopasníky, postupně otravujeme vlastní tělo. Výsledkem je, že tělo sice chce vstřebávat živiny z ucpaného tlustého střeva, bohužel vstřebává pouze toxickou masu stolice. V organismu v takovém případě nic správně nefunguje a to způsobuje nedostatek enzymů.

Hlavní signály znečištěného organismu

Častá bolest hlavy, zácpa, plynatost, špatný dech, nečistá pleť, nevolnost, neklidný spánek, náladovost, deprese.

Očistěte si včas svůj organismus

Jedním z hlavních kroků jak se zbavit toxického odpadu a parazitů je detoxikace. Detoxikace organismu je nikdy nekončící proces. Je možné ji dělávat prakticky v každém věku. Nejlepší čas je právě na jaře a na podzim a doporučená doba je 3 měsíce v roce.

Hlavní kroky detoxikace:

1. Zjistěte, zda máte překyselený organismus - pomocí indikačních papírků 3-TEST

2. Nezapomínejte na pravidelný a dostatečný příjem tekutin

Voda odplavuje zplodiny buněčného metabolismu, proto je třeba bezpodmínečně dodržet optimální pitný režim (0,35-0,4 l/kg tělesné hmotnosti). Doporučuje se především filtrovaná voda nebo voda z vodovodu, případně ovocné a zeleninové šťávy ředěné vodou. Nevhodné jsou nápoje s obsahem cukru a sycené nápoje.

3. Do jídelníčku zařaďte více vlákniny

Potraviny mají díky vláknině schopnost udržovat vodu, tím zvětší svůj objem a tak poskytují objemný materiál pro práci střevních svalů. Strávená potrava tak prochází střevy rychleji. Výborným zdrojem přirozené vlákniny jsou hlavně luštěniny, celozrnné obiloviny, zelenina, ovoce, lněná semena apod.

4. Vyhněte se konzumaci kyselinotvorných potravin

Když naše strava neobsahuje dostatek zásaditých minerálů na kompenzaci, tělo si odebírá zásady z vlastních tkání, cév a kostí. Sice má jaké - takové šance neutralizovat přebytek kyselin, ale tím se ve zvýšené míře zbavuje zásob minerálů. Ty pak chybí při zajišťování dalších životně důležitých procesů v organismu. Mezi potraviny vedoucí ke zvýšené tvorbě kyselin patří: vnitřnosti, červené maso, smažená jídla, uzeniny, rafinovaný cukr, mléko a vajíčka.

5. Přijímejte pravidelně probiotika - bakterie mléčného kvašení

Probiotika jsou nezbytné pro správné fungování tlustého střeva. Zabraňují přemnožení patogenních a hnilobných bakterií. Díky jejich činnosti hnilobné a patogenní bakterie hynou. Přirozeně se vyskytují v kysaném zelí, v kvašených okurkách, v jogurtech, acidofilním mléce či cottage sýru.

6. Užívej doplňky výživy k detoxikaci od firmy Kompava 


Chci koupit teď!

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info