Micellar Casein - noční protein

Micellar Casein - noční protein

Novinkou v nabídce firmy Kompava je Micellar Casein - jde o 80%-ní micelární formu kaseinu s výbornou stravitelností, vysokou biologickou hodnotou, využitelností, kvalitním a vyváženým spektrem aminokyselin, minerálů a vitamínů.

Micellar Casein je vhodný pro výstavbu svalové hmoty jako dlouhodobě postupně vstřebatelný protein se silným antikatabolickým účinkem. Je vhodný pro použití zejména před spánkem, jako tzv.. noční protein nebo při nepřijímání potravy. Využívá se při všech druzích tréninků - objemovém, silovém, vytrvalostním i rýsovacím. Obsahuje pouze mléčné, lehce vstřebatelné tuky, neobsahuje cholesterol.


Micellar Casein je určen:

• pro sportovce vyžadující nárůst svalové hmoty (nabírání svalové hmoty, rýsování),
• pro sportovce vyžadující regeneraci po sportovním výkonu (silové sporty, vytrvalostní sporty),
• při pravidelné těžké fyzické zátěži,
• při nevhodném a nedokonalém stravování (nízká výživová hodnota potravy, dietní chyby),
• při nízkém vstřebávání vápníku, osteoporóze,
• při požadavku dlouhodobého zasycení (noční protein, při dlouhodobém nepřijímání potravy, snižování váhy,
omezování stravy).

V nabídce jsou dvě příchutě: vanilka-citrón/limeta, čokoláda-pomeranč.

Jaký je rozdíl mezi micelárním kaseinem a kaseináty?
Micelární kasein je převzat z mléka, bez přidání chemických látek. Filtruje se jedinečným způsobem tak, aby byla zachována maximální kvalita. Výsledkem je vysoce kvalitní zdroj bílkovin.

Kaseináty (např. kaseinát vápenatý) jsou proteiny, při kterých se používá nepřirozený způsob zpracování - k vytvoření konečného produktu jsou potřebné chemické látky. V procesu výroby probíhají chemické reakce, čímž dochází k denaturaci bílkovin.

Výroba čistého micelárního kaseinu bez použití chemie je sice mnohem dražší, což se projevuje i v ceně, ale výsledkem je
vysoká kvalita bílkovin. Micelární kasein má silný anabolický účinek, který vychází z jeho postupného uvolňování aminokyselin (až 7 hodin, což je dvojnásobně až trojnásobně delší dobu než u Whey proteinech). Taková dlouhá doba zajistí perfektní svalovou regeneraci, svalový metabolismus a pozitivní dusíkovou bilanci, která je nezbytná pro svalový růst a rozvoj.

Aminokyseliny imunoglobulin a glutamin, obsažené v micelárního kaseinu, napomáhají při vstřebávání
bílkovin do těla. Také posilují imunitní systém, což je důležité zejména v období chřipek a při těžkých trénincích, které mají také vliv na imunitu. Při užívání micelárního kaseinu by měli být velmi opatrní lidé
alergičtí na laktózu, protože mohou nastat zažívací problémy a také silná alergická rekce - anafylaxe.

Micelární kasein patří mezi top produkty s postupným uvolňováním aminokyselin a právě proto by neměl chybět na vašem jídelníčku.

Ing. Želmíra Komorechová
Dipl. fyz.. Martin Minárech

 

Chci koupit teď!

Štítky

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info