Mezinárodní Maratón Míru Košice

Mezinárodní Maratón Míru Košice

Mezinárodní maratón míru v Košicích nebo Košický maraton je nejstarším maratonem v Evropě a druhým nejstarším na světě (po Bostonského maratonu). Poprvé se běžel v roce 1924. Mezinárodní maratón míru startuje každoročně v první říjnovou neděli v 9:00 hod.. od hotelu Doubletree by Hilton (bývalý hotel Slovan) na Hlavní ulici. 

Ani letos tomu nebylo jinak. Datum 6. říjen 2013 byl pro maratónské Košice osobitým, protože oslavil svůj 90. ročník . Dnes se tento maratón, dozajista jedno z nejvýznamnějších akcí na Slovensku, pyšní přívlastkem nejstarší v Evropě. Trať maratonu byla rovinatá. Běželi se dva okruhy v historickém a širším centru města - po asfaltových, resp. kamenných cestách s absolutním vyloučením dopravy.

Nejstarší evropský maratón oslavil své výročí hned několika rekordy. Prvním byl počet závodníků, který poprvé překročil hranici 9 500 účastníků. Na maratónský trať dlouhou 42,195 km se v neděli ráno v 9:00 hod.. vydalo přes 1 700 běžců a běžkyně a celkově se ve všech kategoriích představilo více než 9 500 závodníků . Věkový limit pro Maratón, Polmaratón, Handbikerov a vozíčkáře byl 18 let (ročník 1995 a starší), pro Inline, Štafetu 4x1 / 4 maraton - 16 let (ročník 1997 a starší). O zajímavost se postarali i etiopské závodnice pokořením traťového rekordu. Závodníci reprezentovali až 53 zemí.

Náš skvělý tým Kompava samozřejmě na tak velké akci nemohl chybět a neodradily nás ani chladná rána v podzimním měsíci. Všichni jsme přišli podpořit rekordní počet běžců a vychutnat si atmosféru jubilejního Mezinárodního maratonu míru. Sportovci si dobili energii před závodem naší novinkou K-4 Power gelem a osvěžením hypotonickým nápojem HypoFit. Každý si odnesl cenné rady o výživě a vhodných doplňcích výživy. Postarali jsme se o zábavu a závodníky jsme maximálně nabili pozitivní energií, na kterou určitě nezapomenou. Maskot roztancoval i těch nejstarších. JO skvělou trial show se postaral námi sponzorovaný Janko Kočiš a svým výkonem akci zaklincoval tak, že na ni nikdo nezapomene. Celá akce byla super připravená, počasí bylo výborné a tak o diváckou kulisu nebyla nouze.

První do cíle doběhl Patrik Kptanui Korir z Keni s časem 2:09:36. Ženské kategorii dominovaly závodnice z Etiopie. Jako první s novým traťovým rekordem v čase 2:27:47 do cíle doběhla Asher Beker Dido . Traťový rekord vylepšili i její krajanky Marta Lema Megra s časem 2:28:02 a Lemelem BERh Yachem (2:29:42). Nejstarším účastníkem maratónu byl 72 letý Milan Krajčí ze Zvolena, který 42 kilometrovou trať zvládl za 3 a půl hodiny.

V rámci prezentace a prodeje se akce maximálně vydařila, protože to byl náš první velký maraton. Největší zájem byl hlavně o produkty K-4 Power gel, tyčinky 3Energy Bar, Joint Bar az pitného režimu to byly zejména produkty HypoFit a AcidoFit. Z akce jsme si nabrali mnoho zkušeností a samozřejmě také mnoho nových kontaktů. Celý tým Kompava byl maximálně sehraný a lidé byli nadšeni z prezentace a cenných rad, které od nás dostali. Po běhu se nám dokonce závodníci vrátili poděkovat a popřát nám všechno dobré, co jsme si opravdu všichni cenili.

 

 

 

 

 

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info