Lymfedém

Je otok postihující většinou jen jednu končetinu.
Pokud není včas a adekvátně léčen, vede k nenávratnému poškození vlastního lymfatického systému s následnými komplikacemi jako zánět kůže a podkoží, fibrotizace (přestoupení tkáně vazivem), indurace tkání (ztvrdnutí tkáně zmnožením vaziva) atd.
Rozlišujeme primární (vrozený) a sekundární lymfedém.

Jak vzniká sekundární lymfedém?

Vzniká v důsledku postupného snižování transportní funkce lymfatického systému v dané oblasti těla. V důsledku hromadění lymfy (lymfostázy) dochází k poškození chlopní a výstelky lymfatických cév, snižuje se jejich propustnost, zpomaluje se tok lymfy a vznikají lymfatické zátky.
Následkem prosáknutí tkání lymfou s hromaděním bílkovin a fibrinu (bílkovinné vlákna způsobující srážení krve) se zmnožují fibroblasty (nezralá vazivová buňka) a přibývají buňky typické pro chronické záněty. Nakonec se zvětšuje počet kolagenních vláken a začíná fibrotizace (přestoupení tkáně vazivem) a sklerotizace (kornatění) tkání.
Všechny tyto mechanismy navzájem vedou k bludnému kruhu onemocnění.

Rozlišujeme:
1, Lymfedém horních končetin
Vyskytuje se u žen po operaci nádoru prsu a po následném ozařování, kde dochází k přerušení lymfatických cest odstraňováním lymfatických uzlin pod paží. Tím nastává porucha odtoku v lymfatickém systému.

2, Lymfedém dolních končetin
Vznik ovlivňuje mechanická a dynamická nedostatečnost lymfatických cév a snížení transportní funkce lymfatického systému, čímž nastává hromadění lymfy.

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info