Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží

Sobota 15. července 2017 patřila na Oravě jednomu z nejkultivovanějších a zároveň nejnáročnějších závodů v mém kalendáři. Už sedmý ročník Oravamanu představoval 2km plavání v Liptovské Mare, 90km cyklistiky a 21km terénního běhu spolu s převýšením 3300m. Jednalo se o vůbec můj první triatlon na takových vzdálenostech, proto kromě fyzické přípravy jsem se musel zaměřit i na čtvrtou disciplínu- stravování během závodu. O sportovcích, kteří chytili takzvaný "hlaďák" jsem slyšel už dost. Cílem bylo přijmout dostatečné množství energie a vyhnout se tak křečím a únavě. Zajistit mi to měly přípravky od Kompava, které jsem měl dlouhodoběji vyzkoušené z předchozích tréninků.

Předsoutěžní ráno začalo kvalitní, lehkou snídaní a vypitím 750ml HypoFitu na hydrataci organismu a 300ml nápoje K4 Power BCAA, který používám pravidelně před a po každé extrémní zátěži. Zároveň jsem si připravil 1l nápoje HypoFit a 750 ml nápoje EnergoFit do cyklistických lahví.

Během závodu jsem plánoval přijmout 50 g sacharidů za hodinu formou gelu K4 power, pevné stravy (banán, tyčinka) a samozřejmě formou nápoje EnergoFit. Předpokládal jsem, že na trati strávím 6 až 7 hodin, což představovalo 7-8x K4 Power gel (jeden obsahuje cca 35g sacharidů). Po vyplutí z vody padl hned první gel, následně jsem se snažil každou půl hodinu přijmout alespoň polovinu gelu, zapíjet to nápojem HypoFit a EnergoFit. Druhé polovině cyklistické části jsem přidal kofeinové tabletky pro povzbuzení organismu. Do běžecké části jsem vcházel v celkové pohodě, preventivně jsem sebral 3 magnéziové tabletky. V depu na Ťatliakova chata jsem měl připravené v rezervě 2x K4 Power gel. Ačkoli mě čekal ještě řádný kus cesty, o příjem kalorií jsem se díky četným občerstvovacích stanovištím bát nemusel. Do cíle se doběhl po téměř 7 hodinách. Na trati jsem sice strávil téměř jednu směnu, ale přesto jsem ani jednou nepocítil hlad ani únavu a nedostatek energie. Po doběhnutí jsem ihned vypil 300ml nápoje K4 úpwer BCAA na doplnění esenciálních aminokyselin a na zlepšení regenerace svalů. Nepodcenil jsem ani rehydrataci a doplnění energie, minerálních látek a vitamínů. Ještě hodinu po doběhnutí jsem popíjel nápoj EnergoFit.

Díky produktům společnosti Kompava jsem přežil závod bez problémů a mohl jsem si naplno užít toto krásné akci.

 

Ľubomír Redaj - Pro-body triatlon team Košice, 26. červenec 2017

Galerie

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info