Když to jednodušše nejde...

Střevo je výjímečný orgán. Sídlí v něm až 2/3 imunitního systému, pomáhá nám získávat energii z potravy, vytváří vitamíny a dokonce si ví vytvořit víc než 20 vlastních hormonů. Bez záhybů představuje délku 18m. Pokud bysme k tomu připočítali i hodnotu klků, dosáhli bychom délku 7km. Všechny naše orgány spotřebovovávají energii, v tenkém střevě se energie získává.

Zdravý trávící trakt je zárukou dobrého zdraví a dobrého fungování všech orgánů. Žijeme ve vysoce industrializované společnosti, která je náročná na zabezpečení zdravé a kvalitní vyvážené stravy. Nedostatečně pijeme, rychle se stravujeme, málo se pohybujeme. Jsme vystavení venkovním vetřelcům, jedovatým chemikáliím, znečištění, chronickému stresu, depresím, kterými trpíme nepřetržitě. Dala by se napsat kniha o všech nedostatcích, kterými jsme denodenně obklopení. Následně se stáváme mrzutými, apatickými, negativně naladěnými a to je už jen malý krok k prvním nežádoucím zdravotním problémům. Omezení spojené s výskytem různých onemocnění zasahují do všech sfér našeho života.

Jedním z problémů, které měl nebo měla každá z nás je zácpa. Akutní nebo chronická. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Akutní zácpa může vzniknout například na dovolené nebo služební cestě. Najednou se několik dní nevyprazdňujeme. Příčina je většinou psychického charakteru, ale i užíváním léků, časový posun, vypadnutí z každodenního pravidelnému režimu. Je to přechodný problém a upraví se v průběhu několik dní. Přesto je velmi nepříjemnou a frustrující zkušeností.

Navzdory tomu je chronická zácpa větší problém. Vypěstovali jsme si ji sami a to zadržováním nutkání na stolici, nesprávným stravováním, nedostatečným pitným režimem a nedostatkem pohybu. Nejčastějšími adepty na chronickou zácpu jsou starší lidé a lidi s nedostatečným pohybem, lidí, kteří konzumují málo vlákniny ve stravě, velmi sacharidových jídel a masa, lidi, kteří málo pijí anebo naopak pijí mnoho kávy. Zácpa  je zákeřný, chorobný stav střev. Nejdřív si všimneme ztížené anebo až bolestivé vyprazdňování střev. Vevnitř střev však nastává horší situace. Toxíny, které se mají vyprazdňováním dostávat ven z těla v něm zůstávají, kumulují se, vstřebávají se do krve a následně migrují k různým orgánům. Následná bolest hlavy, únava, oslabení imunitního systému jsou projevy otraviny toxiny pocházejícími ze střeva. Počet dobrých bakterií, které podporují náš imunitní systém je snížený, začíná se dařit hnilobným bakteriím a kvasinkám.

Pokud řešíte zácpu projímadly, tak s tím raději skončete. Sice ze začátku pomájí, no později působí, že vaše střevo úplně zlenivý. Do správného stavu se tato situace už jen těžko vrací. Jaké je teda řešení? VLÁKNINA.

Nebudeme vás dále strašit zácpou, raději vám představíme náš nový Belly Fyto Detox, který jsme uvedli na trh v březnu 2018.

Belly Fyto Detox - úleva pro vaše trávení

100% přírodní rozpustná vláknina ze semen skorocelu, obohacená o přírodní rostlinné extrakty a vitamíny skupiny B, C, E. Přispívá ke zvýšení objemu stolice a k urychlenému střevnímu tranzitu.

Co v ní najdeme?

Nerozpustnou vlákninu

Nerozpustná vláknina absorbuje škodlivé látky v procesu trávení, čím eliminuje jejich kontakt se sliznicí a absorbování do krve a tkaniv. Přispívá k odstranění nánosů a usazenin z vnitřní sliznice střev, které vznikly v důsledku nesprávného životního stylu.

Rozpustná vláknina působí podobně jako nerozpustná. V systému přitahuje vodu a tvoří gel, který zpomaluje trávící procesy, čím zabezpečuje delší vyprazdňování žaludku a tím i lepší absorpci živin. Nerozpustná vláknina pozitivně působí na snižování hladiny cholesterolu a reguluje hladinu cukru v krvi.

Dostatečný příjem vlákniny pomáhá zvyšovat počet dobrých bakterií a zároveň snižovat počet nežádoucích bakterií, které mohou být kořenem některých zažívacích poruch.

Rostlinné extrakty

Jedinečná kombinace rostlinných extraktů přispívá k optimální střevní mikroflóře, uklidňuje sliznici trávícího traktu a střev, přispívá ke správnému trávení podporou vylučování trávících šťáv, odstraňuje zácpu, nadýmání, problémy s průjmem a navozuje správnou peristaltiku střev.

Slizotvorné vlastnosti rostlinných extraktů Medvědice lékařské, lékořice a jílmu červeného poskytují ochrannou bariéru pro vnitřní sliznici a mají tonizující účinek

Antioxidační vlastnosti rostlinných extraktů jako jsou Aloe Vera, lékořice, Rebarbora dlanitá, Medvědice lékařská a Ibišek lékařský přispívají k přirozené obranyschopnosti a antibakteriální aktivitě organismu.

Lněná mouka

Je zdrojem vlákniny, bílkovin, omega 3 mastných kyselin, vitamínů skupiny B a minerálů vápníku, hořčíku, zinku, selenu a přírodnch lignanů.

Vitamíny skupiny B

Podporují metabolismus látek a přispívají ke správnému trávení a vstřebávání živin.

Doporučené dávkování:

1 odměrka = 6,5 g prášku 1-2 krát denně (nejlepší ráno i večer), na lačný žaludek

Doporučené denní množství vlákniny

21-25,3 g/den

Věděli jste, že:

- vitamíny B1, B2 a B12 jsou produkované vlastními dobrými bakteriemi sídlícími v trávícím traktu?

- zácpa může způsobit hemoroidy, které se dají už jen těžce odstranit bez skapelu?

- kdyby jsme rozložili plochu tenkého střeva zabrala by celé fotbalové hřiště?

- každý den prohltneme několik miliard živých bakterií, které přežijí dokonce i vaření?

- od jídla na talíři až po kopku v záchodě to trvá průměrně jeden den?

Porovnání čistého obsahu vlákniny v potravinách

1 dávka Belly Fyto Detox (6,5g)=

- 2 celé zkonzumované jablka (i se stopkou :) )

- 1 kg ledového salátu ( asi 3 kusy)

- 430 g rajčat

- 50 g červené čočka

- 30 g malé bílé fazole


Tak co říkáte? Vyzkoušíte?

Produkt Belly Fyto Detox byl vyvíjený s nejúspěšnějším slovenským paralympionikem v letních sportech - čtyřnásobným zlatým medailistem z paralympijských her ve stolním tenisu PhDr. Jánom Riapošom, PhD. dvojnásobným mistrem světa (2010,2017), desetinásobným mistrem Evropy.


,,I Slovenský Paralympionici čerpají energii z KOMPAVY.“

 ,,KOMPAVA je podporovatel slovenských paraolympioniků“ 

Mgr. Lucia Komorechová

Galerie

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info