Jarní detox na talíři
Jarní detox na talíři

Jarní detox na talíři

Jarní detox na talíři

Jarní detox na talíři

Máme za sebou období, kdy se často cítíme unavení a vyčerpaní. Mnozí z nás mají méně pohybu a nabírají nějaké ty kila navíc. Všichni dobře poznáme, že zimní období je pro náš organismus vyčerpávanější než zbytek roku. Naše tělo potřebuje „dobit baterky“ a zbavit se všeho, co nám způsobuje negativní emoce, únavu a pocit vyčerpání.

Naše tělo přijímá množství škodlivin a toxínů ať už s potravinami, vodou nebo vzduchem, který dýcháme. V těle se nám vytvářejí toxiny i v procesu látkové výměny. Jsou původci různých nemocí. Řešení jak se můžeme těchto toxínů zbavit je právě detoxikace.

Detoxikace je přirozený proces a většina lidí nepociťuje žádné výrazné příznaky. Toxíny se z těla vylučují pocením, dýcháním a samozřejmě, vylučováním. Důležité orgány v tomto procesu jsou játra, hrubé střevo, ledviny, plíce a kůže. Je vhodná pokud chceme posílit imunitní systém, odstranit alergie, různé ekzémy, zabezpečit správné trávení odstranit záněty nebo bojovat proti nadváze. Individuální je délka i frekvence detoxikace. Každý organismus by se měl očisťovat minimálně 2 krát do roka.

Samozřejmostí při detoxikaci je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, výběr správné sportovní aktivity, příjem surové čerstvé zeleniny, dostatečný pitný režim, psychická pohoda a dostatečný spánek. Dopřát by jsme si měli saunu a masáž, během které se uvolní svalové napětí, zlepší se cirkulace krve a důležitého lymfatického systému. Během detoxikace by jsme měli vyloučit příjem alkoholu, omezit kávu a kouření.

Existují různé názory na detoxikaci organismu. Někteří lidé tvrdí, že tělo nepotřebuje žádnou očistu organismu a poradí si samo. Ale co když je naše tělo vyčerpané a potřebuje naši pomoc?

Střeva si ptají detox pokud nás trápí:

- průjem

- nadouvání, plynatost

- častá zácpa

- nepříjemný zápach z úst

- hemoroidy

- nadváha


Výborným pomocníkem při detoxikaci trávícího traktu je Yucca Shidigera. Je to divoce rostoucí palma, která obsahuje vysoké množství saponínů. Právě ty čistí naše střeva jako mýdlo. Rozpouštějí usazeniny nejdřív ve střevě, delším užíváním i plicích a cévách. Toxiny se přirozeným způsobem vylučují z těla ven. Očištěné sliznice mají následně vyšší schopnost obrany proti patogenům.

Jak se projevují přetížené orgány těla na tváři? Co hlásí vyrážky?

Čelo - tenké střevo a močový měchýř

Místo mezi obočím - játra

Nos - srdce

Líce - plíce

Ústa a brada - žaludek

Čelist - hormony

Okolí obočí - ledviny

MSM (metylsulfonylmetán) jinak zvaný jako i přírodní minerál krásy obsahuje vysokou koncetraci síry. Pokud pleť vysílá SOS právě zvýšenou tvorbou akné - ptá si v překladu Sílu Organické Síry. Síra je důležitá pro tvorbu aminokyselin glutationu, cysteinu a metioninu, které jsou důležité pro dobrou kvalitu vlasů, nehtů a zdravou pokožku. Ovlivňuje tvorbu kolagenu v pokožce a v kostním tkanivu.

Během detoxikace nezapomínejte ani na správný pitný režim. Ideální jsou kromě jiného i zásadité nápoje jako například zeleninové šťávy anebo minerální nápoj AcidoFit s obsahem zeleného čaje, aloe vera, minerály a vitamíny C a E, ale i vitamíny skupiny B, které doplní ztracené vitamínové a minerální zásoby během očisty.