Jaké byly Mistrovství světa v naturální kulturistice a fitness 2015 v Dubaji?

Jaké byly Mistrovství světa v naturální kulturistice a fitness 2015 v Dubaji?

Na světě je jen pár destinaci, jako je Dubaj. Dubaj je vysněná destinace, jedinečná ve všech směrech, která nabízí nezapomenutelné zážitky. Mnohými vychválený do nebes a pro mnohé i emocionální zážitek. Rok připravované, velkolepě propagované Mistrovství světa v naturální kulturistice a fitness si nenechali ujít ani naturální kulturisté a sportovci firmy Kompava - Vladimír Pečeňa, Viliam Hečko a Laura Takáczová, kteří reprezentovali nejen Slovenskou asociaci naturální kulturistiky ale i firmu KOMPAVA. Na pódiu šampionátu stálo 31 závodníků ze Slovenské asociace naturální kulturistiky. Vždyť kdo by si nechal ujít vrchol sezony v zemi neomezených možností?

Počáteční problémy s letem pro většinu reprezentace, když čtyři dny před odletem zkrachovala charterová letecká společnost a do poslední chvíle shánění nových letenek, jako kdyby naznačovaly, že se něco děje. Konečně, ve čtvrtek 11. června 2015 slovenská reprezentace odlétá. Po příletu v nočních hodinách jsme se ubytovali ve velkolepém hotelu. V podstatě v Dubaji není hotel, který by nebyl velkolepý. Kromě komfortu ubytovacích služeb, bazénu, fitness centra a gastronomie si každý vybere přesně to, co naplňuje jeho představu.

Na druhý den jsme se přesunuli na registraci. První šok jsme zažili, když hotelové prostory, kde probíhala registrace, byly okouzlující, ale stísněné pro 400 závodníků ze 44 zemí světa. Avizovaná čtyřhodinová registrace se prodloužila na dlouhých deset hodin. Druhý šok jsme zažili, když nám oznámili, že dopingová kontrola bude sestávat nejen z odběrů moči, což je pro nás samozřejmost, ale také z odběrů krve, co jsme popravdě zažili poprvé. Samozřejmě, není na tom nic neobvyklého, ale udělat 400 odběrů v tak omezených prostorech? Naše obavy se i potvrdily, když jsme později viděli, že s odběry se nenakládá podle pravidel a stísněné prostory plné závodníků ani náhodou nebyly v souladu s hygienickými předpisy. Doporučili jsme závodníkům, aby se odběrem vyhnuli z důvodu náboženské víry, která jim to nedovoluje. I když s tím organizátor velmi nesouhlasil, pod tlakem a skutečností, jak to probíhalo, nakonec mnozí tuto možnost využily. Unavení reprezentanti se v nočních hodinách přesunuli na hotel, aby ještě stihli naaplikovat první vrstvu soutěžní barvy.

V sobotu ráno nás přistaven autobus odvezl do sportovní haly Dubai Sport City vzdálené asi 30 km od hotelu. Závodníci se bez nálady po páteční registraci v pokoře připravovali na soutěž s obavami, co se ještě stane. Naštěstí, samotný závod měl hladký průběh, i když musím říct, že organizátoři vůbec nedodrželi protokol, který by mistrovství světa měli mít. Jak se soutěž rozbíhala, na pódium postupně nastupovali závodníci slovenské reprezentace. Mezi nimi i junior Vladimír Pečeňa. Do prvního vyvolání Vlado chytil šanci do svých rukou a skvělým pózováním sáhl po vytouženém zlatě z mistrovství světa. Jelikož Vladova juniorská kariéra v tomto roce končí, chtěl zkusit i kategorii mužů nováčky. Že je talent a závodník tělem i duší potvrdila i skutečnost, že se mezi muži neztratil a bronzová medaile potvrdila jeho pozici. Ve velmi populární kategorii Ms. Physique nad 175 cm Viliam Hečko mezi 10 závodníky odvedl pěkný souboj. I když Vilo sahal na zlato, arbitři nakonec rozhodli a posunuli Vila do bronzové pozice. Pro Vlada a Vila je to životní úspěch a zároveň i velká výzva, která přináší nové cíle. Laura Takáczová v kategorii figura byla neskutečně podceněna, sami jsme nechápali, co se děje. 12 závodnic v kategorii nedalo šanci Laure a tak se nám nedostala ani do finále.

Navzdory všem nepříjemným událostem Slovenská asociace naturální kulturistiky svůj cíl na mistrovství světa v Dubaji splnila. Výsledkem celé výpravy je 11 zlatých, 5 stříbrných, 5 bronzových a 10 finálových umístění.

Co dodat na závěr? Není všechno zlato, co se třpytí. Páteční zklamání a sobotní vítězství vyvážily úspěchy. Následující krátký pobyt opravdu poskytl nezapomenutelné zážitky a emoce.

Viliam Rigo
prezident Slovenské asociace naturální kulturistiky 

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info