Hráškový protein

Hráškový protein

Hráškový protein se nachází ve žlutém hrášku, mají ho rádi zejména vegani a vegetariáni. Hrášek je znamenitým zdrojem rostlinných bílkovin, a proto představuje pro vegetariány ideální řešení, jak zvýšit jejich příjem. Tato super potravina obsahuje vysoké množství vlákniny, má nízkou energetickou, ale vysokou výživovou hodnotu. Hráškový protein splňuje všechny nároky kladené na esenciální aminokyseliny.

Hrášek má obrovský význam pro naše tělo, i když vždy nebývá velmi oblíbený. V poslední době si ale tato luštěnina získává větší pozornost. Má totiž dostatek bílkovin a čím dál častěji se přidává jako jedna ze složek do různých suplementů určených pro zvýšení vytrvalosti, budování svalové hmoty a na redukci hmotnosti. Maso a vejce obsahují nasycené tuky a cholesterol, navíc zatěžují některé orgány, zejména ledviny. Sója je častým alergenem a obsahuje látky, které mohou narušit naši hormonální rovnováhu. A právě  v tom je výhoda hráškového proteinu.

Asi 90% obsahu hrášku jsou bílkoviny vysoké kvality, bohacené o esenciální aminokyseliny, ve srovnání s jinými proteiny, jsou velmi dobře stravitelné, což umožňuje maximální absorpci. Díky tomu je tělo schopno tuto látku kvalitněji zpracovat a jednotlivé aminokyseliny a živiny mnohem lépe využít. Naše tělo si nedokáže vyrobit žádnou z esenciálních aminokyselin, ty pak musíme přijímat ze stravy. Nevyvolává na rozdíl od jiných veganských proteinů alergii a neobsahuje ani laktózu a lepek.

Pokud nejste milovník hrachu, nemusíte se obávat, tento protein nechutná jako hrachová kaše. Rovněž napomáhá udržovat svalovou hmotu a obsah BCAA je v hráškovém proteinu vyšší než v jakémkoli jiném rostlinném proteinu. Hlavní výhodou pro sportovce je, že pomáhá obnovit rovnováhu dusíku krátce po překonání fyzické námahy a zároveň napomáhá k růstu svalové hmoty.

Každý ví, že bílkoviny jsou nezbytné pro budování silných kostí, svalů a zdravých tkání. Jejich denní příjem je pro naše tělo nezbytný. A k čemu vlastně slouží bílkoviny při sportu? Po tréninku jsou svalová vlákna poškozená a potřebují okamžitou dávku správných aminokyselin pro opravu a budování nových svalů. Ideálním pomocníkem je právě hráškový protein, který je dobře stravitelný a vstřebatelný a představuje rychlý zdroj potřebných aminokyselin. Ale napomáhá i v opačném případě, kdy potřebujeme redukovat hmotnost. Hráškový protein má nízký obsah kalorií bez nezdravých tuků nacházejících se v jiných živočišných proteinech. 

Všechny výhody tohoto proteinu již známe, teď si řekneme něco o chuti a textuře proteinu. Má méně práškovou, plnější texturu než jiné proteiny a přirozenou sladkou a oříškovou chuť a neobsahuje alergeny. Běžně se kombinuje s proteinem z hnědé rýže a společně vytvářejí jednu z nejlépe chutnajících proteinových směsí na trhu.

Štítky

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info