HMB - snižuje katabolismus, zvyšuje anabolismus svalů

HMB - snižuje katabolismus, zvyšuje anabolismus svalů

O HMB jsme mohli poprvé slyšet v roce 1996. Je přirozenou látkou, takže se není co divit, že nejsou známy žádné negativní účinky. V lidském organismu vzniká z leucinu, aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, který je ve sportovní výživě považována za nejsilnější anti katabolickou aminokyselinu, omezující tvorbu katabolického hormonu kortizonu.

Zvýšený přísun HMB zmírňuje poškození membrán svalových buněk - anti katabolický efekt. Zlepšuje regeneraci, čímž urychluje zvyšování síly a nárůst svalové hmoty při pravidelné intenzivní svalové zátěži - anabolický efekt. Zvyšuje využitelnost přijímaných bílkovin pro stavbu svaloviny. Studie ukazují i vliv na snížení krevního tlaku. Předpokládá se také efekt na výše spalování tuků. Ve stravě se nachází v citrusových plodech a mateřském mléce. Asi 5 % leucinu je v lidském těle přejmenováno na HMB , čímž vzniká denně přibližně 0,2 - 0,4 HMB u 70 kg jedince.

HMB je prekurzor / látka předcházející tvorbě jiné látky / cholesterolu. Předpokládá se, že stresované buňky nedokáží produkovat dostatečné množství HMG - Co / 3 - hydroxyl - 3 - metyl - glutaryl koenzym A / pro podporu dostatečné syntézy cholesterolu. Suplementy obsahující HMB mohou být těmito buňkami použity jako zdroj HMG - CoA pro udržení syntézy cholesterolu, což pomůže zachovat funkčnost buněčných membrán. Ve výsledku to znamená snížení poškození buněčných membrán v důsledku stresu, např.. Fyzického výkonu.

Přesný mechanismus působení HMB není dosud znám, ale obecný princip efektu spočívá v regulaci hladiny katabolického hormonu. Díky snížení jeho hladiny dochází i k omezení katabolických procesů. HMB tedy nepracuje na principu " natahování vody " do tkání. Pomáhá zabudovávat aminokyseliny postupně do svalového matrixu. Jedná se o stálý a dlouhotrvající děj, jeho výsledkem je kvalitní svalová hmota. Ochraňuje svalovou hmotu proti poškození, čímž zkracuje dobu potřebnou pro regeneraci. Působí anabolicky, t. je účinný ve výstavbě svalové hmoty, a to dokonce zároveň se současnou ztrátou tukových zásob. Je však vhodné zařadit HMB do svého jídelníčku? Samozřejmě záleží na tom, kolik je člověk schopen a ochoten investovat do úspěchu, v každém případě ho třeba doporučit hlavně tehdy, když se výsledky zastaví i navzdory kvalitnímu tréninku, výživě a suplementech.

Celkové působení HMB můžeme shrnout do následujících bodů:HMB - Ochrana svalů - Balenie: 400 mg/100 kps

  • stimuluje nárůst svalové hmoty a síly, příznivě ovlivňuje poměr mezi svalovou a tukovou tkání,
  • napomáhá přizpůsobení organismu na zvýšenou fyzickou zátěž,
  • chrání svalovou hmotu před devastací,
  • urychluje regeneraci a obnovu svalové hmoty,
  • omezuje proteokatabolizmus / rozpad svalové hmoty způsobený fyzickou zátěží /,
  • napomáhá udržovat pozitivní dusíkovou bilanci,
  • posiluje obranyschopnost organismu ve stavech vypětí a zátěže,
  • pozitivně reguluje hladinu cholesterolu,
  • zmenšuje množství podkožního tuku.

Dávkování:

Účinná dávka HMB se pohybuje okolo 3 g denně. Potřebná dávka je sice závislá na hmotnosti / správněji od množství svalové hmoty /, existují názory, že pro jedince s hmotností vyšší než 100 kg by odpovídající množství mělo být až 5 - 6 g. Všechny dosavadní studie se shodly, že překračování dávek vyšších než 5 g nemělo již žádaný účinek.

HMB se doporučuje užívat v čtyřtýdenních cyklech, čili 4 týdny užívat a pak zařadit 4 - týdenní přestávku. Dávku zařazujte celou ihned po tréninku, samozřejmostí je dostatečný přísun bílkovin.

Druhou možností je přijímat HMB rozdělené do dvou dávek. První polovinu v rozmezí 30 - 60 minut před výkonem a druhou ihned po výkonu. Účinek zůstává stejný jako v prvém případě, je však doporučován spíše vyspělejším jedincům, kteří podstupují náročnější tréninky a riziko poškození svalové tkáně je v důsledku náročného výkonu mnohem vyšší.

Chci koupit teď!

Štítky

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info