Glukóza Glukóza Glukóza Makaj
Glukóza Glukóza

Glukóza

Kód: glukoza
Výrobce: Kompava s.r.o.
Balení:
Vyberte si variantu!
s DPH:
250,00 Kč
bez DPH:
217,39 Kč
Množství
Glukóza (hroznový cukr) je určen pro lidi, kteří nadměrně fyzicky nebo psychicky zatěžují svůj organismus. Glukóza je jediná forma cukru, která proudí v krvi a tak se dostává do celého těla a funguje jako okamžitý zdroj energie pro organismus.

Popis

Glukóza je jednoduchý (hroznový) cukr, který se okamžitě vstřebává do krve, bez zatížení trávicího systému. Rychle se tak dostává do celého těla a funguje jako rychlý zdroj energie. Glukóza se v těle využívá jako stálý pohotový zdroj energie, nebo se ukládá ve svalech a játrech ve formě glykogenu (zásobní zdroj energie).

* Sacharidy přispívají k obnově normální svalové funkce (kontrakce) po vysoce intenzivním a / nebo dlouhotrvajícím fyzickém výkonu, jehož výsledkem je svalová únava a vyčerpání zásob glykogenu v kosterním svalstvu.

⃰ Příznivého účinku se dosáhne konzumací sacharidů při celkovém přívodu 4 g / kg tělesné hmotnosti ze všech zdrojů, a to v dávkách podaných během prvních čtyř hodin po vysoce intenzivním a / nebo dlouhotrvajícím fyzickém výkonu, jehož výsledkem je svalová únava a vyčerpání zásob glykogenu v kosterním svalstvu, a nejpozději šest hodin po daném výkonu.

 

*Seznam zdravotních tvrzení, které je možné uvádět na potravinách dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních o potravinách.

Glukóza je určena:

  • pro všechny lidi, kteří nadměrně fyzicky nebo psychicky zatěžují svůj organismus
  • pro sportovce
  • vhodná při užívání kreatinu a pŕi zvýšené konzumaci bílkovin

Doporučené dávkování:

  • denní dávka: 20 - 40 g
  • při zvýšené námaze 60 - 120 g v 3 - 4 dávkách, maximálně 30 g za hodinu
  • glukóza je kaloricky stejně vydatná jako řepný cukr, má však nižší sladivost, přibližně o 20%, lžička glukózy sladí jako 0,8 lžičky cukru

S kreatinem:

  • 5 g kreatinu rozpustíme s 5 - 20 g glukózy

 

 

Složení

D - glukóza

Výživové údaje

100 g

1 dávka/20g

*% RHP

1 dávka/20 g

Energetická hodnota

1 555 kJ

366 kcal

311 kJ

73,2 kcal

 

3,7 %

* RHP – referenční hodnota příjmu
Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kcal).


Upozornění:

Skladujte mimo dosah dětí, v suchém prostředí, v dobře uzavřeném obalu, při teplotě do 25 ° C. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenze

David Bartošek
26.09.2016
  • klasika
  • žádné jsme nenašel
Ivanhoe
24.06.2018
janyes
23.05.2016
  • spokojný

Diskuse

Související produkty

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info