Fitness Mojito s Acidofitom

Fitness Mojito s Acidofitom

Mojito je tradiční kubánský koktejl. Zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích s brčkem a míchátkem. Namísto limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává hořký likér (Angostura bitter). Nápoje podobné mojitu byly známy již ke konci 16. století. Podle legendy byl vynálezcem prvního předchůdce mojita anglický korzár Richard Drake (pokoušel neúspěšně uloupit z Havany aztécké zlato), který smíchal aguardiente (nerafinovaný předchůdce rumu), cukr, limetky a mátu. Svůj drink nazval "El Draque" (drak, podle přezdívky Francise Draka, jeho nadřízeného). Základna korzárů byla na Kubě a při jejich výpravách se recept rozšířil do dalších latinskoamerických zemí. Podle jiného příběhu vynalezli Mojito v 19. století na Kubě afričtí otroci pracující na plantážích s cukrovou třtinou. V 19. století byl koktejl mezi chudšími Kubánci populární.

Máta : listy máty obsahují silici ( 1 až 2 % ) s hlavními složkami mentolem ( asi 50 % ) a Menthon ( asi 10 % ). Dále silice obsahují menthofuramen, piperot , třísloviny, hořčiny, flavonoidy , kyselinu octovou a dalších asi 40 látek. Tyto látky mají blahodárné účinky na činnost trávicího ústrojí. Máta pomáhá odstraňovat křeče , povzbuzuje vylučování trávicích šťáv, působí protizánětlivě a proti nadýmání. Také podporuje funkci přídavných orgánů - jater, slinivky a žlučníku. Inhalace máty pomáhá při zánětech dýchacích cest . Podstata působení mentolu spočívá ve snižování napětí hladkého svalstva . Snižování tlaku ve vnitřních orgánech zabraňuje a předchází bolestem. Mentol vyvolává také pocit chladu a znecitlivuje, proto se ztrácejí nepříjemné pocity jako je například svědění . Při nechutenství se podává mátový čaj, máta působí i proti nespavosti, stresu a bolestem hlavy.

 Mojito s Acidofitem

Na 1 mojito potřebujeme :

Sklenice na long drinky

1 limetkaodkyslení oraginzmui, acidofit, stop svalových krečí

 

2 stébla čerstvé máty

2 čl třtinového cukru

6 cl bílého rumu ( nemusí být )

1 tableta Acidofitu

Minerálka / soda

ledová drť

Postup : Do vysoké sklenice na long drinky vymačkáme šťávu z poloviny limetky a přidáme třtinový cukr. Promícháme barovou lžící. Do poloviny sklenice vhodíme 1 tabletu acidofitu a nasypeme ledovou tříšť a na vrch přelomíme dvě stébla máty . Rozmačkáme Muddler , přidáme na čtvrtky nakrájené kolečko limetky a pohár doplníme ledovou tříští až po okraj . Přidáme rum a opět promícháme barovou lžící . Na konec zastříkneme trochou sody ( případně dolijeme minerálku ) a ozdobíme snítkou máty . Podáváme se dvěma brčky.


Náš tip : Použijme čerstvou citrónovou šťávu , kvalitní rum a čerstvou mátu . Acidofit mojito ozvláštnit a dodá mu příjemnou chuť a aroma . Pokud chceme nápoj aromatičtější , mátu pořádně rozmačkáme , pokud ne, tak jen zlehka. Pokud chceme nealkoholickou sviežujúcu variantu mojita , rum nepřidáváme .

Acidofit dodá nápoji minerální látky a vitamíny v tom správném poměru, jakož i přírodní extrakty ze zeleného čaje, vojtěšky a Aloe vera. Nealkoholická varianta s acidofitom vás nejen osvěží a dodá tekutiny během letních dnů, ale i pomůže odkyselí váš organismus .


 

 

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info