Dovolená bez trávicích problémů - probiotika

Dovolená bez trávicích problémů - probiotika

" Probiotika (pro bio - pro život ) jsou živé mikroorganismy, které podávané v dostatečném množství mají prokazatelné pozitivní účinky na příjemce. " ( Definice WHO z roku 2002 ) . Jejich základní vlastností je přilnavost k buňkám střevní sliznice a tím vytěsňování patogenů ( choroboplodných zárodků ) .

Nezbytnou podmínkou existence a růstu střevní mikroflóry je přítomnost prebiotik. Prebiotika jsou nutriční substráty, které nejsou buněčnými enzymy trávicího ústrojí( různé formy vlákniny - celulóza, pektiny a oligosacharidy - fruktooligosacharidy, inulin, laktulóza, laktosacharóza), avšak střevní bakterie je dokáží štěpit svými enzymy za vzniku krátkých mastných kyselin, aminokyselin, růstových faktorů, vitamínů a antioxidantů. Tyto látky se podílejí následně na výživě střevního epitelu a na dalších metabolických procesech.

Lidský organismus je kolonizován bakteriemi, které se nazývají fyziologická mikroflóra (res. fyziologická flora). Bakterie se fyziologicky vyskytují na povrchu kůže a sliznice av dutých orgánech, velké množství bakterií fyziologicky kolonizuje především kůži, sliznici dýchacích cest, sliznici ženského genitálu a především sliznici střeva.

Fyziologická mikroflóra mě několik důležitých funkcí, při jejím změně může nastat změna, kolonizace novou mikroflórou, která je fyziologická.

Kolonizace "novou mikroflórou " je doprovázena imunologickou reakcí, v případě, že jde o patologickou mikroflóru může dojít ke vzniku patologického procesu , jehož intenzita závisí na patogenecity organismu a obranného potenciálu hostitele .

Nejčastější příčinou likvidace fyziologické mikroflóry v současnosti je používání antibiotik ( anti bio - proti životu). Třeba si uvědomit, že antibiotika působí všude v místě svého průniku a účinkují na všechny mikroorganismy, které jsou na ně citlivé.

Následky antibiotické léčby :

1. v době redukce fyziologické mikroflóry se mohou objevit patologické procesy, zejména průjmu.

2. může dojít ke kolonizaci " novými " mikroorganismy, což vede k imunologické reakci a možné lokální poruše imunity.

Pokud užíváte antibiotika je třeba užívat probiotika, dávku probiotik užívejte 4 hodiny po užití antibiotik, následně třeba užívat probiotika ještě 3 týdny po dobrání antibiotik. 

Probiotiká KOMPAVA Probiodom

Chci koupit teď!

B2B zóna

Možnost velkoobchodní spolupráce

Doprava nad 2500 Kč zdarma

Při nákupu nad 2500 Kč máte dopravu zdarma

Referencie

Naši zákazníci sú spokojní s produktami značky Kompava

Věrnostní systém

 Poskytujeme věrnostní body při nákupu

Benefity

Odměňujeme stále zákazníky

KOMPAVA spol. s r. o., Pod Kopcem 107 , Strání 68765, +420 602 426 550, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info