Tryptofan B+ Tryptofan B+
Tryptofan B+

Tryptofan B+

Kód: 3640000060000
Výrobce: Kompava s.r.o.
Balení:
Vyberte si variantu!
s DPH:
305,00 Kč
bez DPH:
265,22 Kč
Množství
Výživový doplněk, který pozitivně působí na nervový systém a psychiku. Je to základní látka pro tvorbu serotoninu (hormonu štěstí).

Štítky

Popis

Tryptofan je esenciální aminokyselina, kterou může tělo přijímat pouze stravou nebo formou výživových doplňků. Samo si ji vytvořit nedokáže. V organismu se tryptofan stává prekurzorem neurotransmiterů (serotonin, melatonin) nebo vitaminu B3 (niacin). Za přítomnosti dostatečného množství vitamínu B6 se přeměňuje na neurotransmitér serotonin, jinak nazývaný i hormonem štěstí. Serotonin ovlivňuje pozitivně dobrou náladu, zmírňuje emocionální napětí, stresové situace, trému. V noci se přeměňuje na melatonin nazývaný také jako hormon spánku. Melatonin urychluje usínání, prodlužuje spánek, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovolní buzení se během noci a brzy ráno. Aminokyselina L-tryptofan se kromě přeměny na serotonin může přeměňovat v těle i na vitamin B3. Záleží na koncentraci vitaminu B3 v organismu. Pokud má tělo dostatečný přísun vitamínu B3, tento proces přeměny neprobíhá a proto se může více L-tryptofanu přeměnit na neurotransmitery serotonin a melatonin. Vitamíny B6 a B3 přispívají k správnému fungování nervového systému a psychiky , přispívají také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tryptofan B+ pozitivně přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresu, nervozity a napětí během dne (snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu), na zkvalitnění spánku během noci a eliminuje nespavost v noci.


Tryptofan B + obsahuje:

 • L-Tryptofan - esenciální aminokyselina, kterou si tělo nedokáže vytvořit samo, a proto ji musí přijímat z jídla. Přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresových situací, nervozity a napětí.
 • Vitamin B6 - přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry stresu, únavy a vyčerpání. Tryptofan se díky vitamínu B6 přeměňuje na serotonin. Bez jeho přítomnosti by taková proměna nenastala.
 • Vitamín B3 - je důležitý pro metabolismus v živých buňkách a díky jeho přítomnosti se tryptofan může měnit na serotonin a melatonin.

Tryptofan B + je vhodný:

 • Při špatné náladě, pocitech strachu, trémy a emočního napětí
 • Při odvykacích kúrách na zmírnění napětí a neklidu (kouření, alkohol ..)
 • Pro osoby s problémy s usínáním, buzením se v noci as vnitřním neklidem
 • Při stresujícím a rychlém životním stylu, kolísavé až výbušné náladě

Doporučené dávkování Tryptofan B +:

 • Dospělí 2x denně 1-2 kapsle ráno a večer. Užívejte na lačný nebo poloprázdný žaludek
 • Účinek lze pozorovat až po několika dnech pravidelného užívání (2-3 dny), kdy je L-tryptofan dostatečně nakoncentrovaný v těle

Použití:

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.


Seznam zdravotních tvrzení, které lze uvádět na potravinách podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin .

Složení

L-tryptofan, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), vitamin B3 (nikotinamid), živočišná želatina, oxid titaničitý.

Nutriční informace:

Nutriční hodnoty Obsah v 1 kapsli % RVH*
L-Tryptofan 392,5 mg  **
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid) 5 mg 357 %
Vitamín B3 (nikotínamid) 2,5 mg 15,6 %
* RVH % - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého ( 8400 kJ / 2000 kcal ).
** RVH není stanovená.

Upozornění:

Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Osobám s poruchou činnosti ledvin, jater a střev doporučujeme konzultovat užívání přípravku s lékařem. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV/4497/2010/Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenze

Štefan Šutovský
28.01.2017
Peter Kozák
27.12.2016
Patrik Jašo
27.09.2016
 • vyborna vec
anetka kondelova
23.07.2018
 • Výborný na spánok.
Tomáš Molčák
19.10.2016
 • super
Terézia Kuchárová
16.09.2017
Radoslav Škriniar
16.03.2018
Rastislav Vasiliak
15.12.2016
Martina Benackova
10.01.2017
 • Tryptofan mi pomohol zvladnut narocny a stresujuci projekt. Citila som jeho pozitivny ucinok hlavne na hlboky spanok a rano som sa citila oddychnuta.
Andrej Kuruc
04.04.2017

Diskuse

Související produkty

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info