Detoxikace organismu - mýtus nebo nezbytnost?
Detoxikace organismu - mýtus nebo nezbytnost?

Detoxikace organismu - mýtus nebo nezbytnost?

Detoxikace organismu - mýtus nebo nezbytnost?

Lidské tělo je dokonalé, avšak denně je atakováno hrozbami v podobě virů, bakterií, parazitů, plísní či toxinů. Přirozenou cestou, vlastním imunitním systémem, se tělo umí do značné míry nepřátel zbavovat. Je tedy třeba svůj organismus detoxikovat nebo je to jen mýtus? Než si odpovíte, zamyslete se nad následujícími úvahami:

 


Toxiny kolem nás. Jak se dostanou do našeho těla?

1. Dýcháme jejich.

Denně vdechujeme toxiny, ať už v podobě čistících prostředků, osvěžovačů vzduchu, prachu z koberců, cigaretový kouř a mnoho dalších.

2. Polikáme jejich.

Toxiny se mohou do našeho těla dostat prostřednictvím jídla, které přijímáme a vody, kterou pijeme. Měli bychom jíst převážně organicky čisté potraviny, bez nebezpečných postřiků či jiných chemikálií. Nicméně konzumovat jen organicky čisté potraviny v současném stavu životního prostředí není možné.

3. Toxiny vznikají z nadměrného užívání léků, alkoholu, cigaret.

Bez "zázračných" pipulek, které nás okamžitě zbaví bolesti, si málokdo umí představit svůj život. Chemické léky vědí zatížit játra, toxikovat organismus. Pyšníte se tím, že vy se lékem z daleka vyhýbáte? Ještě nemusíte mít vyhráno. Nezapomínejte na léky, kterými jsou krmena hospodářská zvířata, které jsou určeny pro další konzumaci. Touto cestou se léky umí dostat i do lidského organismu.

4. Absorbujeme jejich přes kůži.

Oblečení, ložní prádlo či ručníky, které používáme po sprchování - byly všechny tyto věci vyprané v pracím prášku? A co myslíte, jsou tyto prací prášky silné a do jisté míry pro naše tělo toxické? Vědci odhadují, že na svém těle "nosíme" minimálně 700 toxických látek, z ktoých většina nebyla dosud velmi prozkoumána.

Z několika odborných studií vyplývá několik faktorů o znečištění našeho prostředí:

  • už v pupeční šňůře u novorozených dětí bylo nalezeno více než 200 chemikálií,
  • každou sekundu se do ovzduší, půdy a vody dostane přibližně 310kg toxických chemikálií, což tvoří 10 mil. tun ročně. Z těchto 10 mil. jsou 2 mil. tun karcinogenních.

Podle čeho zjistíme, že musíme své tělo detoxikovat?

Jedním ze znaků, v jakém stavu je náš organismus, je kvalita nočního spánku, respektive ranní probuzení. Pokud se ráno budíte neoddýchnutí, bez energie a vitality, zbystřete pozornost. Vaše tělo s největší pravděpodobností ovládají toxiny. V noci mezi 1:00 - 3:00 je podle biologických hodin nejaktivnější játra. Je to orgán, který je neodmyslitelně spojen s procesem detoxikace. Z tohoto důvodu je nejintenzivnější proces očisty právě v noci.

Dalším znakem, že je nejvyšší čas na detoxikaci organismu, je stav psychiky nebo kůže. Často se cítíte podráždění a nervózní? Míváte časté bolesti hlavy, alergie nebo zažívací problémy? Tyto příznaky mohou být způsobeny právě zvýšenou mírou toxinů v těle, se kterou si již organismus sám neví rady. Podle čínské medicíny je kůže výsledkem vnitřního stavu organismu - zejména jater a tlustého střeva. Stav tlustého střeva také ovlivňuje náš imunitní systém. Negativním prvkem je i stres. Ten může zvýšit toxickou zátěž. Díky vysoké hladině stresových hormonů (např. adrenalin, kortizol) se mohou prospěšné detoxikační procesy změnit na škodlivé, čímž se v těle zvýší množení toxinů.

Naštěstí Matka příroda umí pomoci s každým problémem.

Ve svém detoxikačním repertoáru má několik velmi silných pomocníků. Jedním z nich je divokorastúca palma Yucca shidigera. Věděli jste, že její účinky na organismus spouštějí proces podobný přírodnímu mýdlu? Čistí organismus od usazenin, plísní a vytváří na stěnách cév a střev povlak, na kterém se viry, bakterie a usazeniny neumějí tak snadno zachytit.

Také síla organické síry, MSM (metylsulfonylmetan), je skutečně obrovská. Působí proti parazitům, zlepšuje trávení a dělá lidí krásnějšími :) - má velmi příznivé účinky na pleť, pomáhá při léčbě akné, dermatitidu, ekzémech a lupénce.

Nejen při očistě těla je důležité vyrovnávat hladinu pH organismu. Minerální nápoj AcidoFit je speciálně vyvinutý na odkyselení organismu, kdy po vypití tohoto nápoje tělo vyplaví toxiny. Výtažky z Aloe Vera, Alfalfa a zeleného čaje, minerály a vitamíny, dodá tělu ztracené látky, které jsou v době očisty velmi důležité. 

Zbavit se nečistot stojí častokrát tělo skutečně hodně sil.

Jedinečný vitamín U na podporu trávicího systému a ochranu sliznice žaludku by rozhodně neměl chybět v době očisty na žádném nočním stolku. Noční složka výživového doplonoku K2 Anti Age zlepšuje regeneraci a detoxikaci během noci, důsledkem čehož je tělo ráno více odpočaté a zregenerované. Podporuje noční aktivitu jater, což zlepšuje zbavování se toxinů z těla. 

Prostřednictvím detoxikace se naše buňky přestanou dusit nečistotami a v těle se nastoluje rovnováha, která je nezbytná pro regenerační a samoléčivé schopnosti organismu. Osobnost člověka se skládá nejen z fyzického těla, její součástí je i psychika, emoce, pocity, myšlenky. Netřeba zanedbávat ani další části našeho JA, které také vyžaduje naši pozornost. Vyhýbejte se hněvu, stresu a snažte se nevstřebává negativní energii z okolí, která se tak jistě velmi aktivně podílí na vzniku kyselin. Vnímejte své tělo jako celek, který dosáhne harmonii pouze tehdy, bude-li v rovnováze.

Tip od nás:

Svému trávicímu traktu po náročné detoxikaci pomůžete i chutnými, ale zejména zdravými smoothie nápoji. Ty si vychutnáte v designově "šmrncovní" Sportovní láhvi a šejkru Sportmixer 2v1. S patentovanou kuličkou z chirurgické oceli mícháte své smoothie na cestách či výletech rychle a snadno :)