Únorové AKCE - THERMOFIT +50% grátis, L-karnitin 60 kps k vybraným produktům pouze za 1 €!

Rostlinný protein může být lepší než živočišný na budování svalů
Rostlinný protein může být lepší než živočišný na budování svalů

Rostlinný protein může být lepší než živočišný na budování svalů

Rostlinný protein může být lepší než živočišný na budování svalů

Nový výzkum publikovaný v časopise American Journal of Clinical Nutrition dokazuje, že rostlinné bílkoviny vytvářejí svaly stejně dobře jako maso. Je to hlavně proto, že rostlinné bílkoviny neobsahují tolik škodlivých složek. Maso však obsahuje složky, které jsou škodlivé pro naše zdraví jako například antibiotika, hormony, nasycené tuky, cholesterol, heterocyklické aminy a kontaminanty, jako například vysoké hladiny kovů včetně mědi a arzenu. Právě tyto škodlivé prvky zvyšují zánět a podporují různé nemoci, což není vhodné pro naše zdraví. Studie potvrdila, že neexistují žádné rozdíly ve svalové hmotě, na základě stravovacího stylu lidí a těmi, kteří jedí většinou luštěniny, mají užitek stejně jako ti, kteří jedí červené maso. Rostliny jsou také primárním zdrojem všech minerálů v naší stravě. Minerály se z půdy transformují a zabudují do potravin prostřednictvím rostlin. Jediný důvod, proč živočišné potraviny obsahují jakékoliv minerály, je, že zvířata konzumují rostliny. Rostliny jsou naším jediným zdrojem vlákniny, které se v našich střevech vážou s tukem, cholesterolem a škodlivými látkami ze životního prostředí, které vylučují z těla ven. Vláknina také chrání před rakovinou střev.

Rostlinné potraviny jsou bohatým zdrojem fytochemikálií, které chrání naše endotelové buňky (vnitřní výstelka cév a dutých orgánů). Tyto buňky hrají důležitou roli při udržování elasticity a dilatace (chorobné rozšíření orgánu v těle) našich cév tím, že produkují plyn nazývaný oxid dusnatý. Zdraví a výkon těchto buněk určují typy potravin, které jíme. Nasycené živočišné tuky, stejně jako rafinované rostlinné oleje, jsou dva faktory, které poškozují tyto buňky. Když se tyto buňky poškodí, krevní cévy ztuhnou, zapálí se a zhoršují průtok krve.

Když zvážíme, co již víme o škodlivých účincích živočišných bílkovin ze studií, kromě zjištění z této studie (ukazuje se, že neexistuje žádná nevýhoda při používání rostlinných bílkovin na budování svalů), je jasné, že rostlinné bílkoviny jsou mnohem lepší zdroj pro ty, kteří chtějí získat svaly, zejména proto, že konzumují vysoké množství bílkovin.