Proč si vybrat právě běh?

Proč si vybrat právě běh?

V případě, že jste časově zaneprázdněni a rádi byste se udrželi v dobré kondici, není lepší způsob, jak ho zařadit do svého "programu". Kromě toho, že posiluje tělo a srdce, spaluje nadbytečné kalorie, zlepšuje dýchání, je známý uvolňováním hormonů, které nás pozitivně ovlivňují.

Všimli jste si, že během a zejména po cvičení se cítíte extra příjemně a máte dobrou náladu? To jsou právě endorfiny, tedy hormony "štěstí". Nato, aby se do našeho těla uvolnili, nepotřebujeme žádný vyčerpávající trénink. Stačí, když si půjdeme zaběhat například na půl hodinu a pocítíme úžasnou energii. Běh je vynikající podporou našeho těla, jakož i celkového zdraví.

S určitostí můžeme říci, že průmysl výživy pro sportovce je v rozkvětu. Není žádným překvapením, že reklamy na různé potraviny či nápoje, které mají dobít energii po sportovní aktivitě na nás vyskakují zpoza každého rohu. Při běhu, zda při každém závodu se také sportovec dostane do fáze ztráty energie, pocitu únavy ba dokonce vyčerpanosti. Právě proto je třeba dodat tělu sacharidy správný čas ve vyváženém poměru.

Dokud nemáme žádný problém a necítíme žádnou bolest, většinou nám ani nenapadne myslet na to, že při nadměrné zátěži bychom měli našemu organismu dopomoci. V případě chrupavek je nejdůležitější látkou kolagen. Jedná se o bílkovinu, která je základem všech pojivových tkání v našem těle. Ke tvorbě kolagenu přispívá náš skvělý výživový doplněk Gelo - 3 Complex. Nezbytnou součástí vytrvalostního výkonu každého profesionálního nebo hobby sportovce je doplnění tekutin pomocí hypotonických a rehydratačních energetických nápojů. Mnoho běžců podceňuje ztrátu množství tekutin pocením během běhu. To platí nejen pro letní období, ale i pro zimu. Právě zde bychom vyzdvihli naše produkty, jako jsou AcidoFit na překyselení organismu, HypoFit na rehydrataci a EnergoFit, který je vhodný na doplnění energie, minerálních látek, vitamínů a aminokyselin.

Co se týče kalorických sportovních gelů či tyčinek, při běhu jsou ideálním energizérem tyčinky 3EnergyBar a K4Power gel, s požadavkem na okamžité zvýšení výkonu.
Lidí, které trápí snížená imunita a časté nachlazení a nemoci, by neměli zapomínat na látky jako jsou Fit Cé vitamin, který podporuje imunitu při zvýšené psychické i fyzické zátěži a L-lysin, který má schopnost tvořit protilátky, a tím zvyšovat obranyschopnost organismu.

Radka Bumbálová

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info