Bez doplnění energie to nejde - EnergoFit

Bez doplnění energie to nejde - EnergoFit

Triatlon, a o to zvlášť Sprint triatlon, je velmi komplexní a fyzicky náročný sport, samozřejmě i spotřeba energie je vysoká. Vzhledem na délku a rychlost závodu (750m-20km-5km) má závodník sotva čas se "pořádně nadechnout" a ne ještě přemýšlet jako doplňovat energii. Avšak bez doplnění energie to nejde.

Když jsem začal s Sprint Triatlon, energii jsem doplňoval tak, že jsem si dal Kompava K 4 Power Gel a věřil jsem, že mi to vydrží až do konce závodu. Problém u mě nastal hned během plavání, kdy jsem měl pocit plnosti, lidově řečeno "kameny v břiše". Uvažoval jsem co s tím. S řešením mi pomohl klubový vedoucí Pavel Halže, který mi poradil, abych vyzkoušel Kompava Energo fit. Je to lehký energetický nápoj, který si připravím do láhve na kolo. A měl pravdu! Vyzkoušel jsem nápoj ještě před závodem. V ten den jsem po práci šel tréninkově kolo. Ten den jsem měl v práci velmi náročný a vyčerpávající, co jsem pocítil už několika kilometrech rozježdění se. Už po prvním doušku EnergoFit jsem pocítil jak se mi nohy uvolnily, zvýšil jsem obrátky a dostal se do tréninkového tempa. Dalším douškem jsem cítil více energie a síly. WoW. Dobrá volba, pomyslel jsem si. Hned v následujících závodech jsem si připravil nápoj do láhve na kolo, po uložení biku do depa jsem si dal doušek, abych měl energii na plavání. Plaveckou částí jsem doslova prosvištěl. Energie jsem měl dost a bylo to cítit i na výběhu do a z depa. Dávku jsem doplnil až na třetí otáčce cyklistiky, což byl asi 15ty kilometr. Trať navzdory silnému proti větru jsem řezal o sto šest. Následovalo depo a výběh na běžeckou část. Síly mě neopouštěly, cítil jsem jistotu v každém odrazu. Ještě jsem se stihl napít a najednou končí druhé kolo a já jsem plný sil ještě zvýšil obrátky do cílové rovinky. Závod jsem skončil na pro mě osobně na fantastickém 8. místě v kategorií ELLITE, a celkově jsem byl na 35. místě s časem 1:08:32. Oproti minulému závodu, kdy jsem měl čas 1:18:49, to znamená pro mě neskutečný posun.

EnergoFit jak jsme u firmy Kompava zvykem má jednoduché dávkování a vynikající rozpustnost je stejně samozřejmostí. Avšak což mě velmi překvapilo, a považuji to dost podstatné je, že jsem po vypití EnergoFit nebyl žíznivý a ani jsem neměl nutkání zapíjet chuť čistou vodou. Je to pro mě velmi důležité, protože po vypití iontového nápoje mám téměř vždy zalepené ústa a nutkání zapít ho čistou vodou.

EnergoFit změnil způsob mé přípravy "energeťáků" ať už na samotný závod, nebo na trénink. Spolu s EnergoFit mám stále více chutě do tréninků a sil v závodech.

 

Michal Akuratný, 9.8.2017

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info