Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Jakkoliv je sportovec před soutěží motivovaný a dobře připravený, hranice mezi vítězstvím a prohrou bývá mnohdy velmi tenká. Strava a kromě ní i vhodný výživový doplněk dokáže ve velké míře ovlivnit výkon sportovce. Výživové požadavky jednotlivých sportovců se mění v závislosti na náročnosti, délky a intenzity tréninků či soutěží, a také na typu sportovní aktivity. Proto pokud chcete efektivně doplnit vše, co Váš organismus během zátěže a po zátěži potřebuje, měli byste vsadit i na vhodný doplněk výživy.


Základem je kvalitní pitný režim:

Pitný režim je základem pro každou sportovní aktivitu. Jeho důležitost roste s délkou a intenzitou přípravy či závodu. Cyklistika a běžecké maratony patří k nejnáročnějším sportům. Proto se podceňování kvalitního pitného režimu a správné regenerace nevyplácí. Případná dehydratace má totiž několik negativních důsledků - kromě snížené výkonnosti dochází také ke zpomalení regenerace a v nejhorším případě může dojít i k vážnému poškození zdraví.

Správná volba kvalitního nápoje:

Čím je sport náročnější, tím kvalitnější tekutiny potřebujete. Tělo pocením ztrácí důležité minerální látky (sodík, zda chloridy apod.). Které je třeba do organismu doplnit. Čistá voda není v takovém případě vhodná, protože obsahuje zmíněné látky v nízkých koncentracích a tělní tekutiny s ní pouze naředíte, namísto toho abyste dodali organismu potřebné minerály a sacharidy. Tělo tím spíše zatížíte a výkonnost bude rychle klesat. Podobně jsou nevhodné sycené nápoje, protože oxid uhličitý, který je v nich obsažen, zhoršuje ve většině případů vstřebávání vody a způsobuje reflux (říhání). Abyste předešli poklesu výkonnosti a dalším problémům spojeným s nevhodným pitným režimem, je ideální při sportování využívat speciální sportovní nápoje, které jsou určeny pro intenzivní výkon a obsahují kromě potřebných vitamínů, minerálů i energii v podobě sacharidů.

V naší nabídce naleznete tyto sportovní nápoje:

  • hypotonický nápoj s výraznými protikřečovými účinky vhodný před a během sportovního výkonu - HypoFit, který
    zajišťuje efektivní hydrataci organismu, má vysoký obsah rychle vstřebatelných sacharidů dodávajících energii a optimální poměr vitamínů a minerálů;
  • unikátním produktem pro dlouhé tréninky nebo závody je rehydratační energetický nápoj EnergoFit, který díky obsahu vitamínů, minerálů a aminokyselin posílí výkon, zvýšení obranyschopnosti a urychlí regeneraci po výkonu.

Vyšší výkon a kvalitní regenerace:

Bez kvalitní a rychlé regenerace není možné podávat maximální výkon. Sportovci vynakládající velkou fyzickou aktivitu trvající více než hodinu, musí dbát i na doplňování energie s obsahem sacharidů a dostatečný příjem aminokyselin. Při tréninku dochází kromě spalování tuku i ke spalování svalového glykogenu, který je zdrojem energie pro svalovou práci.

Abyste akutní nedostatek svalového glykogenu mohly kompenzovat, je třeba co nejkratším čase před a po tréninku doplnit sacharidy. Energetický gel K- 4 Power dodá energii postupně a dlouhodobě. Obsahuje energetický komplex s okamžitým účinkem energie, s vysokým NO navyšují a usnadňujícím výkon. Pomáhá tak efektivně předcházet energetické krizi a maximálně podporuje výkon.                                                                                                                                                          

Při namáhavé svalové práci dochází vždy k postupnému snižování hladiny cukru v krvi. Ve chvíli, kdy se vyčerpá aktuálníAminokyseliny Amino BCAA Forte 2:1:1 - Balenie: 400 mg/200 kps rezerva cukru, je třeba najít další zdroj energie. Tímto energetickým zdrojem jsou právě aminokyseliny BCAA. Ze všech suplementů na trhu jsou jedny z nejefektivnějších, protože skutečně přímo ovlivňují metabolické procesy. Zvýšená spotřeba větvených aminokyselin bez jejich dostatečného doplňování vede ke zvýšenému katabolismu (rozpadu) vlastních svalových bílkovin. Zhoršuje se regenerace, ubývá svalová hmota a klesá fyzická výkonnost. Sportovci užívající aminokyseliny BCAA před a po tréninku netrpí odbouráváním svalové hmoty. Když se do těla dostává více BCAA, dochází mnohem méně ke katabolizaci svalové tkáně v průběhu tréninku. Nezapomínejte proto užít 4 - 5 kapslí Amino BCAA forte před a po sportovním výkonu.

Autor: Ing.. Zuzana Chovancová

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info