Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar
Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chuť na něco sladkého má z času na čas určitě každý z nás, nevěřím, že jste se s tímto "problémem" ještě nesetkali :). Co v případě, že byste rádi spojili příjemné s užitečným, ale nevíte jak? Vhodnou alternativní jsou podle mě energetické tyčinky od Kompavy, které jsou nejen chutné, ale zároveň i výživné - sladká a lahodná chuť uspokojující naše potřeby jim rozhodně nechybí.

 

Kdy po nich sáhnout?

Kdykoliv! :)

Vhodné vyvážené složení tyčinek umožňuje jejich konzumaci před, během i po sportovním výkonu. Já jsem je testovala hlavně před a po výkonu, během běžeckého výkonu dávám přednost energetickým gelem a nápojem. V případě běžců si myslím, že je jednodušší alternativou vzít si energetický gel, resp. vhodný sportovní nápoj. Avšak v případě delšího "cyklo" výletu bych si neváhala do kapsy přibalit právě tyto tyčinky. Jsou zdrojem energie, výdrže a síly. Také je mohu doporučit při vysokohorské turistice.

Z osobní zkušenosti uvádím případ, kdy jsem během vysokohorské túry (cílový bod přes 3 tisíce metrů nad mořem) ve švýcarských Alpách byla za takovou alternativu energie nesmírně vděčná. V podstatě 200 metrů pod vrcholem jsem musela zastavit a sníst takovou chutnou dobrotu. Původně jsem plánovala dát si ji jako odměnu za zvládnutý výstup, ale nepodařilo se :). Byl to však správný krok, bez ní bych měla dost velké problémy, ať už se stoupající nadmořskou výškou resp. i energetickým vyčerpáním a deficitem. Její výhodou, a z mého pohledu pozitivem, je vysoký obsah L-karnitinu, tarurínu a inosinu.

L-karnitin jako takový zvyknu používat před tréninky běžně během přípravy a soustředění, tyčinka je možností jak ho přijmout v jiné formě. Zde bych ráda uvedla případ, kdy je vhodné si tyčinku dát.

V případě velkého časového odstupu mezi jídlem a tréninkem, kdy pociťujete energetický deficit, je to vhodné nastartování a vrácení chuti vyběhnout ne vyčerpaný, ale nabuzený a připravený na výkon.

Taurin slouží na stimulaci psychiky, inosin zvyšuje výkon lepším využíváním kyslíku v krvi.

Při konzumaci tyčinek jsem neměla žádný problém se stravitelnosti a chutí. Resp. pokud se to tak vezme, možná trošku měla. Jsou až příliš chutné a někdy se člověk musí trošku přibrzdit, aby nesnědl více než je vhodné :). Ovocné příchutě jsou lehkou a svěží alternativou, želatinová vrstva jim dodává lehkost. Tím, že spodní vrstvu tvoří korpus, tak mi tato tyčinka mnohokrát připomíná zdravý a chutný zákusek včetně polevy ve třech různých príchutiach.tvo v 1 tyčince je 500mg, v ní najdeme i vitamíny a minerály, které tvoří až 1/3 potřebného denního příjmu.

 

Katka Berešová, slovenská atletka a olympioničky

20. duben 2016