CÉ Vitamín v prášku CÉ Vitamín v prášku
CÉ Vitamín v prášku

CÉ Vitamín v prášku

Kód: 3192100000000
Balení:
Forma:
Vyberte si variantu!
s DPH:
218,00 Kč
bez DPH:
180,17 Kč
Množství
Vitamin C je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Jde o silný antioxidant, který má na zdraví člověka zásadní vliv.

Popis

Vitamin C je známý také jako kyselina askorbová, která ovlivňuje normální průběh biochemických reakcí v těle. Pomáhá při detoxikaci jater, tvorbě kolagenu, vstřebávání železa, metabolismu tuků či podpoře imunity. Zároveň snižuje oxidační stres, který je jedním z důležitých faktorů poškozování buněk, předčasného stárnutí a degenerativních procesů v organismu. Vitamínem C nelze předávkovat, protože jde o vitamin, který je rozpustný ve vodě. Přebytečné množství se vylučuje z těla ven močí. I to je důvod proč je třeba vitamín C pravidelně doplňovat. Nejvíce vitamínu C je možné najít ve většině citrusových plodů, rajčatech či v červené a zelené paprice. Avšak vitamin C se z potravin vytrácí při vaření a dlouhodobém skladování.

Nedostatek vitaminu C se projevuje vysokou hladinou mědi v organismu, objevují se srdečně-cévní problémy, snižuje se odolnost vůči stresu, déle se hojí rány a je oslabený imunitní systém.

Če vitamín v prášku ochraňuje vnitřní orgány, centrální nervový systém před volnými radikály, které je poškozují a urychlují stárnutí. Pomáhá při odstraňování problémů s častým krvácením z nosu a vnitřním krvácením. Užívání vitamínu C může zkrátit nemoc o 1 až 2 dny. Přispívá k normálnímu metabolismu důležité pro tvorbu energie a ke snížení vyčerpání a únavy. I to jsou důvody, proč je dobré si dopřát denní dávku vitamínu C.


CÉ vitamín v prášku obsahuje:

 • 100% kyselina L-askorbová - vitamin C v práškové formě k udržení správného fungování imunitního systému a dalších biochemických procesů v našem organismu.

CÉ vitamín v prášku je vhodný:

 • Na každodenní doplnění vitamínu C pro zvýšení imunity
 • Pro lidi s oslabenou imunitou (starší lidé, lidé po operacích a v rekonvalescenci)
 • Při doplňcích s obsahem kolagenu (na jeho lepší vstřebávání a účinek)
 • Pro těhotné a kojící ženy
 • Pro lidi často konzumující alkohol
 • Pro kuřáky - kuřáci by měly zvýšit dávku o 35 mg denně, neboť své buňky vystavují oxidačnímu poškozování toxiny z cigaret

Doporučené dávkování CÉ vitamínu v prášku:

 • Dospělí a těhotné ženy: 1x denně 100 mg
 • Děti: 1x denně 50 - 100 mg
 • 1 odměrka / 1 mokka lžička = cca 1000 mg

Použití:

Množství doporučeného dávkování rozpustit ve vodě, v džusu nebo v čaji.

Složení

Složení:

Vitamin C (kyselina L-askorbová) 1000 mg

Upozornění:

Není vhodný pro děti do 3 let. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Recenze

Lukáš P.
30.10.2019

Neznášam prehĺtanie tabletiek. Tento vitamín si dám pohodlne cez odmerku rovno do čaju alebo do vody. Super, že je vo forme prášku. Malo by byť viac takýchto vitamínov.

Petra D.
11.09.2020

Myslím si, že tento produkt je "must have" do každej domácnosti. Hneď ako sa začnem cítiť, že na mňa "niečo lezie" pridávam si céčko všade - do vody, do čaju a dokonca aj niektorých iných vyživových doplnkov od Kompavy napr. do HypoFitu alebo Gelo-3. Určite odporúčam.

 • prášková forma
 • cena
 • rýchlo sa minie
Hana N.
07.05.2020

Doteraz som užívala vždy len céčko v kapusliach, ale toto práškové mi príde oveľa viac praktickejšie - keďže si môžem nabrať buď plnú odmerku alebo jednoducho na lyžičku a zamiešať do vody, ktorá bude oveľa osviežujúcejšia s kyselkavou príchuťou. Céčko nebolo nikdy také dobré :) a hlavne viem, že mám pokrytú jeho dennú dávku.

 • praktická rozpustnosť a šikovná odmerka

Články

Diskuse

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info