Aminokyselina na spánek L-tryptofán

Aminokyselina na spánek L-tryptofán

Je to esenciální aminokyselina, která má schopnost přepravit krevní cukr (glukózu) přes přirozené bariéry mozku do nervových buněk. Za přítomnosti vitamínu B6 se přeměňuje na serotonin, kterému se říká i hormon štěstí. Serotonin se v noci přeměňuje na melatonin. L- tryptofan se kromě přeměny na serotonin může přeměňovat v těle i na vitamin B3. Pokud má tělo dostatečný přísun vitamínu B3 tento proces neprobíhá a proto se může více L- tryptofanu přeměnit na serotonin a melatonin. Právě z tohoto důvodu je vitamin B3 přidán do přípravku Tryptofan B.

Serotonin patří mezi neurotransmitery, které jsou zodpovědné za přenos nervových vzruchů mezi buňkami centrálního nervového systému. Na základě toho se podílí na procesech, které ovlivňují náladu a celkový psychický stav. Jeho nedostatek způsobuje zhoršení nálady, deprese, poruchy spánku, nespavost, dezorientaci a podrážděnost, která vede až k agresivitě. Kromě zhoršení psychického stavu jeho nedostatek vyvolává nadměrnou chuť k jídlu, což se projevuje hlavně nadměrnou chutí na sladké. V některých případech je zodpovědný za vznik a průběh migrény. Jeho účinky se používají při léčbě depresí, fobií, bolestivé menstruaci a při premenstruačním syndromu.

Melatonin je hormon, který vzniká přeměnou ze serotoninu přes noc, tedy je ovlivněni intenzitou světla. Jeho koncentrace v krvi je v noci 10 krát vyšší než během dne. Jeho koncentrace se věkem snižuje. Už první paprsek světla, který dopadne na sítnici oka, zastaví produkci melatoninu. Jeho hlavní účinek spočívá ve zlepšení kvality a kvantity spánku. Urychluje usínání, prodlužuje spánek, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovolní buzení se během noci a brzy ráno. Díky tomu se zlepšuje regenerace organismu, zpomalí se stárnutí organismu a zlepší se psychický stav. Kromě těchto účinků má i antioxidační a imunomodulační.

V potravě se L -tryptofan nachází v největším množství v banánech, burských oříšcích, mase všech druhů, mléku, rybách, tvarohu, mléku, sýrech a sóji.


Přírodní prostředek KOMPAVA Tryptofan B 

 Chci koupit teď!

Štítky

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info