Zinek - minerál na klouby, svaly a akné. 26. 02. 2015

Zinek patří mezi mikrolelementy (složky nacházející se v našem organismu jen v nepatrném množství , ale pro správné fungování nepostradatelné). Po železe je druhým nejvíce zastoupeným stopovým prvkem v lidském těle. Vyskytuje se skoro ve všech orgánech, největší koncentraci má v hormonu inzulín (tvoří jádro inzulínové molekuly). Nachází ve vysoké koncentraci i v očních tkáních a významně se podílí na přenosu fotochemických reakcí do nervového systému (znak že vidíme).

Je důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin, při jeho nedostatku nejsou dostatečné tvořeny, což má za následek úbytek kolagenu z cév a kloubů a úbytek i svalové hmoty. Podporuje syntézu a aktivaci buněk lymfatického systému. Je nezbytný pro syntézu proteinů a DNA. Udržuje buňky, urychluje jejich dělení a tím i hojení ran. Zvyšuje tvorbu testosteronu a spermií u mužů. Zvyšuje odolnost vůči infekcím, působí jako prevence proti chřipce. Je důležitý při tvorbě T - lymfocytů (buňky imunitního systému ), růstu a funkčnosti leukocytů (bílé krvinky). Snižuje tvorbu zánětů a ekzémů. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi . Je účinný proti vypadávání vlasů a lámavosti nehtů. Udržuje pH krve a zvyšuje v ní koncentraci vitamínu E (antioxidant). Zabezpečuje normální růst a vývin mozku u dětí. Podporuje syntézu inzulínu v Langenharsových ostrůvcích.

Při jeho užívání není vhodné užívat železo v tutéž dobu, neboť jejich účinky se ruší. Je vhodné si dát mezi užíváním několikahodinovou pauzu.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.