Využití tuků v organismu 26. 02. 2015

Tuky jsou od začátku připraveny přinést energetický benefit , přitom se však mnohem více využívají na zvýšení energetických zásob ve formě podkožního tuku a na tvorbu útrobního tuku, který chrání orgány mechanicky i tepelně. Po podkožním tuku sáhne tělo až tehdy, když je navozen stav vyššího energetického výdeje, například v podobě různých aerobních aktivit / což v praxi znamená nejen cvičení, ale aktivní práce, nebo různé hry s dětmi /. Tím se dostane tělo do katabolismu.

Použitím dostatku bílkovin je možné vyhnout se ztrátám svalové hmoty, použitím dostatku sacharidů hypoglykémii. Vzniklý deficit energie bude tělo kompenzovat mobilizací tukových zásob. Pokud se zamyslíme nad těmito fyziologickými souvislostmi, vidíme nelogičnost všech dietních opatření, které nepočítají s adekvátní fyzickou aktivitou. Pro mobilizaci podkožního tuku je třeba provádět dostatek aerobní činnosti, což spolu s rozumným stravováním přináší trvalé výsledky.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.