26. 02. 2015

Troxerutin je derivát rutinu (vitamin P), extrahovaný ze stromu Jerlín japonský a patří spolu s rutinem mezi bioflavonoidy. Je odolný vůči žaludečním a střevním šťávám, které by mohly znehodnotit jeho účinek. Vzhledem k jeho antioxidační účinky jej lze nazvat lapačem volných radikálů. Cirkuluje totiž v krvi, vyhledává toxické volné radikály a otravné kovy, které inaktivuje.

Zvyšuje pevnost cévních stěn tím, že podporuje produkci kolagenu a elastinu. Omezuje krvácivost periferních kapilár (malé cévy na povrchu kůže nebo orgánů) a tím předchází vzniku modřin a podlitin. Dilatuje (uvolňuje) krevní kapiláry a zabraňuje vzniku křečí ve svalech. Snižuje propustnost stěn kapilár, zmenšuje možnost tvorby otoků (když jsou cévy propustné, dostává se do tkání tekutina, která způsobuje otok). Má silné antioxidační vlastnosti. Chrání vitamin C před oxidací a ten zase vitamín E. Vytváří se koloběh ochrany. Má významné účinky při prevenci a zmírňování křečových žil, lépe prokrvuje srdce, pokožku a končetiny (zabraňuje vzniku Raynaudova syndromu). Zabraňuje krvácení z dásní a nosu. Hraje významnou roli v prevenci mozkových a srdečních příhod (zabraňuje ucpávání cév). Snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu a zabraňuje jeho oxidaci. Zabraňuje ukládání tukových částic na stěny kapilár a následně je ztenčení (ateroskleróza). Má protizánětlivé účinky, pozitivně ovlivňuje hojení ran. Má tendenci potlačit rakovinné a předrakovinné stavy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.