Trápí Vás zranění? Pomozte si tejpováním a tejpovacími páskami. 15. 07. 2015

Tejpování - kineziotejping jako samotná metoda se v poslední době více a více dostává do popředí. Metody tejpování se využívají v rehabilitaci, při některých specifických sportech nebo při namožení končetin.

Tímto druhem tejpování dokážeme ovlivnit akutní a chronické bolesti a poškození svalů, šlach, kloubů a pohybových segmentů. Může se nosit dlouhodobě, což je opak jako u pevných tejpy. Samotný kvalitní kinesio tape dokáže být aplikován 4 až 7 dní. Při správné aplikací musí být splněny důležité faktory, které mají vliv na správné využití tejpu.

Problémy kolenního kloubu mají různé příčiny. Způsobují jejich faktory jako svalová nerovnováha, pohybové stereotypy - špatné držení těla, přetrénování, což má za následek špatná regenerace, podceněna nebo žádná kloubní výživa, kompenzační zranění, hypermobilita av neposlední řadě získané nebo vrozené degenerativní onemocnění.

Správným tejpováním kolena dokážeme příznivě ovlivnit stabilitu a regeneraci kolenního kloubu. Fixovat jablíčko, vytvořit podporu měkkých struktur, způsobit úlevu od bolesti, zlepšit mechaniku - pohyb v kolenním kloubu bez omezení.

Tenisový loket název (laterální epikondilitid) je zánět vnější části lokte. Příčinou bývají vnější faktory jako je přetížení, špatný pohybový stereotyp, nesprávný opakující se pohyb při sportovní aktivitě nebo vnitřní faktory - geneticky a hormonálně podmíněné onemocnění. Hlavní příčinou je takzvaná "paradoxní ischemie". Vzniká, když pracující sval při své kontrakcí způsobí redistribuci krevního zásobení na úkor úponu a šlachy.

Správné tejpování lokte zvýší krevní oběh v dané oblasti, sníží se tlak a zmírní se bolest.

S přibývajícím věkem, sportovním zatížením, nadváhou, špatným držením těla vznikají na páteři kompenzační změny. Časem zapříčiňují problémy a vznik degenerativního onemocnění. Nejčastější problém je bolest v dolní části zad nebo lumbago, která bývá vyvolána degenerativními onemocněními pohybového segmentu páteře.

Tejpování zad příznivě působíme na prokrvení a uvolnění zádových svalů, zároveň podpoříme správné držení těla.

Ramenní kloub patří mezi složité klouby, čímž se zvyšuje náchylnost ke vzniku zranění. Bolest v ramenem kloubu bývá spojena s poraněním kloubních struktur nebo měkkých struktur jako jsou šlachy, vazy, nervy a cévy.

Tejpování ramene pomůže správnému držení i pohybu ve správné, zdravější poloze. Kineziologický tejpy sníží bolest a celkově zlepší biomechaniku v kloubu.

Chci koupit teď!

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.