Svalový glykogen 26. 02. 2015

Glykogen je makromolekula složená z molekul glukózy. Nachází se v játrech a ve svalech. Svalový glykogen se využívá jako pohotový zdroj energie při fyzické námaze. Štěpí se přímo ve svalu na molekuly glukózy, které jsou hlavním zdrojem energie pro svalové buňky.

Dostatečné množství glykogenu ve svalech podporuje vytrvalost a zvyšuje fyzický výkon, zejména u vytrvalostních a silo- vytrvalostných sportů. Po jeho vyčerpání nastává únava a snižuje se fyzický výkon. Zásoby svalového glykogenu se dají pravidelným tréninkem a stravou s dostatečným množstvím sacharidů významně zvýšit.

Játrový glykogen se nevyužívá jako zdroj energie, ale slouží jako zásobárna glukózy, která se využívá k udržení rovnovážné glykémie (hladiny cukru v krvi).

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.