Steroidy - Beta-blokátory 26. 02. 2015

Tuto skupinu představují farmaka, které blokují tvorbu beta-adrenergních receptorů v buňkách, čímž se zabraňuje působení mediátorů sympatiku, zejména adrenalinu. Jde vlastně o potlačení stresových hormonů tvořených organismem.

Nejčastěji se používají ve sportovní střelbě / případně moderním pětiboji /, protože potlačují chvění rukou. Také při skocích na lyžích eliminují pocity strachu. Tlumivý účinek beta-blokátorů pomáhá regulovat nepřiměřenou psychickou zátěž a může u indisponovaných jedinců přispět k lepšímu výkonu. Obdobný účinek je možné dosáhnout kvalitní psychologickou přípravou.

Do seznamu betablokátorů zařazujeme např..: Athény, dolů, Sotalol, Trimepranol. Uvedené látky se nejčastěji používají při léčbě angíny pectoris, poruch srdečního rytmu a úzkostných stavů. 

K účinkům betablokátorů patří:

  • prohloubení dýchání
  • rozšíření cév ve svalech, ale současně jejich stažení v kůži
  • zrychlení intenzity stahů srdečního svalu
  • zvýšení aktivity enzymů štěpících glykogen a tuky


Nebezpečí užívání beta-blokátorů spočívá:

  • ve zvýšené únavnosti
  • ve zvýšeném výskytu depresí
  • ve výskytu dýchacích potíží
  • při náhlém přerušení v prohloubení adrenergních projevů / zhoršení neuralgénnych přenosů ve střevě a dýchacích cestách

Diskuse

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.